Dobrý psycholog pomůže v akutní nouzi i při hledání cesty kudy kam

Životní zvraty, negativní zážitky, dlouhodobý stres, nezaměstnanost, neúspěchy v rodinném i partnerském životě, vážná nemoc v rodině či ztráta blízkého mohou být rozhodujícími milníky, které se podepíšou na duševním zdraví leckoho z nás. Někteří jsou takzvaní „držáci“, již vydrží dlouhodobé pracovní či emoční nápory. Jenže jednou se v nich nakumulují negace tak, že už nemůžou jít dál. Jiní lidé jsou naopak tak citliví, že je takzvaně „položí“ i nějaká banalita, kterou by další člověk ani nepostřehl.

gal5

Individuální přístup ke každému klientovi s okamžitými nebo dlouhodobými problémy

Každý z nás je zkrátka naprogramovaný jinak, máme různé základy z dětství, prodělali jsme velké životní zvraty a na další již nemáme kapacity je pojmout. Důležité je rozhodnout se včas pro zásah specialisty – psychologa. Ten s námi může vzniklé psychické potíže rozluštit a najít správnou cestu,
jak se vrátit k původní duševní pohodě, nalézt zpět sebevědomí, kde posbírat ztracenou energii a jak si psychickou rovnováhu umět uchovat. Psychologovi musí klient bezpodmínečně důvěřovat. Většinou si k sobě nehledají kamarádskou cestu, nýbrž výše zmíněný způsob, jak se dostat z
krizové situace – ať okamžité, nebo dlouhodobé. U konzultací nelze dopředu odhadnout, kolik psychoterapií bude třeba, jak dlouho bude „cesta zpět“ trvat ani v jaké intenzitě.

Ustálení psychické pohody a nalezení správného životního směru

es2

Úkolem odborníka z psychologické poradny je nejprve potíže rozluštit a nastolit správný způsob  návratu klienta do pohodového stavu, ze kterého nebude vybočovat směrem dolů, nýbrž svoji pohodu bude umět pomalu zvyšovat. Metoda, jež se zabývá systematickým navracením nevyrovnané osoby do zdravé roviny, se označuje jako osobní koučink. Průvodce – kouč – si spolu s klientem vytyčí imaginární cíl, k němuž systematicky a postupně společně docházejí. Psycholožka PhDr. Dana Kubečková Ph.D. se soustředí na intenzivní a individuální kontakt s každým ze svých klientů. V psychologické poradně KTP Praha se mohou zájemci o individuální poradenství objednat přes internetové stránky či telefonicky, další setkání už probíhá v osobní rovině v rámci individuálních sezení.

Důvěra v psychologa je základem úspěchu

Psychoterapie zahrnuje jak individuální poradenství pro řešení akutních nebo dlouhodobých potíží, tak koučink osobního rozvoje. Ten vyhledávají osoby, jež tápou, jsou na scestí, nevědí kudy kam, potřebují se nalézt i najít správnou cestu životem. Ačkoliv se takové problémy mohou zdát někomu banální, jiní lidé jsou opravdu z nevědomosti a tápání tak nešťastní, že je mohou napadat i nejčernější myšlenky. To je však zbytečné. Návštěva u psychologa je přirozeným krokem pro zlepšení kvality života a orientace správným směrem. PhDr. Dana Kubečková Ph.D. je erudovanou specialistkou na řešení psychických potíží a hledání cest, jak z nich ven. Díky příznivým cenám je psychoterapie dostupná všem, volné termíny klientům umožňují řešení akutních situací hned a bezodkladně.

Autor: Mgr. Lenka Trnková