Tisk

Rozhovor s Janem Urbanem

10.8.2011

Potenciální zájemci o studium si už jistě shánějí klíčové informace o vybraných oborech. Těm, kdo se zajímají o oblast HR, by tak neměl uniknout rozhovor s docentem Urbanem, odborným garantem našeho programu MBA Řízení lidských zdrojů a personální management...

V interview se dozvíte nejen proč studovat právě u nás, ale i další podstatné novinky z oblasti personalistiky...

Proč jste se začal angažovat v profesním vzdělávání právě na UPPV?
Jako garant kurzu MBA věnovaného Řízení lidí a lidských zdrojů jsem ocenil možnost koncipovat tento kurz způsobem odpovídajícím potřebám řídící praxe, a to jak v soukromých, tak i veřejných institucí. Není pochyb o tom, že řízení lidí je oblastí, se kterou je dosud spojen značný potenciál růstu výkonu většiny organizací. Výuka kurzů s touto tématikou však u nás na vysokých školách zatím podle mých zkušeností za potřebami praxe značně zaostává. Je spíše teoretická, od praxe odtržená a řízení lidských zdrojů chápe jako převážně administrativní, nikoli manažerskou záležitost.

Jaký přístup (koncept) jste zvolil při tvorbě MBA specializace, jejímž jste odborným garantem?
Při koncepci tohoto kurzu kladu důraz na propojení řízení lidí a lidských zdrojů. Prvé téma se týká praktických nástrojů řízení osob, kterými by měl disponovat každý vedoucí. Každá manažerská pozice má svou personální dimenzi spojenou s řízením spolupracovníků, a každý vedoucí je proto personalistou. V tom je i určité nepochopení většiny dosavadních VŠ kurzů „personálního managementu“, které je chápou jako výklad administrativních procesů určený především budoucím profesionálním personalistům. Specialisty na řízení lidských zdrojů pochopitelně každá větší organizace potřebuje a jejich hlavním úkolem je podporovat jednotlivé vedoucí v jejich úkolech spojených s řízením lidí, poskytovat jim odbornou a poradenskou pomoc a rozvíjet jejich řídící schopnosti.

Jaké požadavky jste kladl na lektory jednotlivých modulů?
Při výběru lektorů jsem se snažil najít osobnosti, u nichž se spojují teoretické znalosti, praktické zkušenosti a pedagogické předpoklady. Jde o osoby, které jsou schopné teoretické principy demonstrovat při jejich praktických aplikacích, odvolávat se ve výuce na své dlouhodobé zkušenosti a uplatňovat při výkladu i vedení seminárních prací metodu případových studií, kterou považuji v celém kurzu za základní princip výuky.

Očekáváte zájem o Vaší MBA specializaci?
Domnívám, že již prvých 12 měsíců ukázalo, že o kurz je zájem, a to jak mezi personalisty snažícími se zlepšit řízení lidí ve svých organizacích, tak i manažery majícími zájem zdokonalit své řídící schopnostmi.  Očekávám proto zájem i do budoucna, a to ze strany soukromých i veřejných organizací. Jak už jsem řekl, pro zlepšení metod a nástrojů řízením lidí i zdokonalení řídících schopností vedoucích existují stále značný prostor a řada organizací i manažerů si to uvědomuje. Příjemně mě v tomto směru v poslední době překvapil zejména zájem veřejných organizací, jejichž zástupci tvoří v posledních bězích našeho kurzu zhruba polovinu účastníků. 

seznam všech článků

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X