Tisk

Aktuální témata v mezinárodních arbitrážích

„Aktuální témata v mezinárodních arbitrážích“ – Zpráva z mezinárodní konference v Dánsku

V pátek 8. dubna 2011 se v Kodani (Copenhagen) v Dánsku uskutečnila mezinárodní konference pořádaná Mezinárodní unií advokátů (The Union Internationale des Avocats) ve spolupráci s Dánskou arbitrážní asociacís podtitulem „Aktuální témata v mezinárodních arbitrážích".

Osm desítek právníků z celé Evropy a světa, diskutovalo aktuální otázky rozhodčího řízení s mezinárodním prvkem. Českou republiku a Slovenskou republiku na konferenci reprezentovali rozhodci Rozhodčího soudu při IAL SE, JUDr. Ing. Bc. Martin Kohout a Mgr. Jan Hrabec.

Konference byla rozdělena do čtyř panelů, jimž v předvečer předcházel „Welcome drink" za účasti zástupců Dánské advokátní komory (Danish Bar and Law Society), Asociace dánských právních kanceláří (Association of Danish Law Firms), Dánského institutu arbitráže (Danish Institute ofArbitration) a konečně již zmiňované Dánské arbitrážní asociace (Danish Arbitration Association).

První panel se zabýval významem sporu mezi Dallahem a Pákistánem pro aplikaci Newyorské úmluvy. Stanoviska sdělili „zástupci" francouzské advokacie, španělské advokacie či akademické půdy (Kodaňské univerzity). Druhá sekce se zabývala bilaterálními dohodami o ochraně investic uzavřenými jak mezi členy EU navzájem, tak mezi členem EU a mimounijní zemí. Přednášející v daném případě neopomněli připomenout arbitráž České republiky s Eastern Sugar. Třetí panel, první odpolední, se zabýval otázkou mezinárodních arbitráží a nařízením Brussels I. Poslední část konference pak (s ohledem na místo konání) analyzovala skandinávský přínos mezinárodní arbitráži a zabývala se mj. aktuální otázkou stockholmského arbitrážního soudu (Arbitration Institute ofthe Stockholm Chamber of Commerce).

Konference byla ze strany organizátorů precizně připravena, jednotlivé panely reprezentovali odborníci evropského, resp. světového formátu. Koncentrace vysoce uznávaných přednášejících činí z konference událost, která přisvědčuje významu rozhodčího řízení nejen na úrovni mezinárodní, ale i na úrovni národní.

Podrobný program konference, jakož i další informace, jsou dostupné přímo na stránkách UIA.

FOTOGRAFIE Z AKCE

 • Foto1
 • Foto2
  Jeppe SKADHAUGE, Chairman, Danish Arbitration Association (předseda Dánské arbitrážní asociace)
 • Foto3
  Konference se zúčastnilo 80 právníků z celé Evropy a světa
 • Foto4
 • Foto5
  Ole SPIERMANN (napravo), advokát, ve svém příspěvku připomněl arbitráž České republiky s Eastern Sugar
 • Foto6
  zleva, Jeppe SKADHAUGE, předseda Dánské arbitrážní asociace, Martin KOHOUT a JAN Hrabec, oba rozhodci Rozhodčího soudu při IAL SE
 • Foto7
  zleva Camilo SCHUTTE, nizozemský advokát, Martin KOHOUT, Lise HEIDE-JORGENSEN, nizozemská advokátka, Jan HRABEC
 • Foto8

JUDr. Ing. Bc. Martin Kohout
 

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 98.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 5. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 30. 5. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X