Tisk

Editorial

Vážení čtenáři!
Na čísle časopisu PRÁVO - časopis pro právní teorii a praxi, které právě držíte v rukou, vás na první pohled zaujme změna designu a změna obsahu čísla z víceoborového na monotematické. Tato strategie ovšem nebude bezvýjimečná, takže v dalších číslech se setkáte i s články z jiných oborů, a komfortu Vaší čtenářské přízně tak bude učiněno zadost. Náš časopis prošel změnou směřující jednoznačně k modernizaci, a to úplné. Jsme názoru, že vše má sice svůj přirozený vývoj, ale současně neexistuje lepší lidská vlastnost než přirozený vývoj věcí ovlivňovat, odklánět jej z koryt, z nichž by proudil, jinam, a vlastní vůlí stavět vize. Na tradici můžeme brát ohled, včetně té vlastní, jen tam, kde není překážkou rozvoji něčeho nového. Nadto ne vše, co se tváří jako staré a tradiční, musí být totiž nezbytně vědecké.

Náš časopis vypadal podobně, designem jako vystřiženým z normalizační éry. Nový design příliš vědecký není, uznávám. Přesto je vědeckost jeho primárním cílem, vždyť sám design by nikdy nemohl zacelit pustotu obsahu. První číslo časopisu také nenavazuje na žádnou tradici, i když to může znít skoro kacířsky, protože většina nového se vždy holedbá tím, že navazuje na tradici starého, jakoby se snad bála přiznat, že nové je tu právě od toho, aby se od tradice odstřihlo a staré poslalo na smetiště dějin. A tak jedinou objektivní okolností a jedinou tradicí časopisu, který právě držíte v rukou, je pionýrské předkládání výzev k diskutování kontroverzních témat, o kterých se - řečeno bez nadsázky a bez překlepu - buď mlčí anebo nemluví. V právu totiž nehrajeme na body, kdo vyhrál a kdo ne, a už vůbec nehrajeme na cenzuru.

Již samo o sobě kontroverzní téma regulace reklamy a jeho originální uchopení zde není samoúčelné - má generovat veřejnou diskusi k tématu, proč je právní regulace reklamy ve své definici zacyklená a proč si evropský i český zákonodárce myslí, že ureguluje prostřednictvím regulace reklamy svobodná rozhodování spotřebitelů na trhu, které (pro změnu jinou) legislativou (nezřídka proti jejich vůli) chrání. I když je zřejmé, že i legislativa jakožto výroba zákonů podléhá zákonitostem trhu, vždy by mělo být zásadou se ptát, jak se která norma dotkne neobyčejných a navýsost individuálně prožívaných lidských životů. Otevírání diskuse k právní regulaci reklamy, obchodních praktik a jejich kontrole, které začíná na následujících stránkách, a to bez obalu a z poněkud jiného úhlu pohledu, než jsme byli zvyklí, a jež bude pokračovat na to navazující diskusí na odborné konferenci, samo jistě nic nevyřeší. Může však přispět nejen k zamyšlení se nad právní úpravou de lege ferenda, ale i začít s vyvracením opakovaných mýtů ve výkladu některých otázek českého mediálního práva. Témata nejsou pochopitelně vyčerpávající, nastiňují však směr úvah, kterým se jedna část české doktríny ubírá a které mohou být užitečné pro všechny, kdo jim chtějí a umějí naslouchat.

Pevně věřím, že první monotematické číslo našeho časopisu uspěje. A jediným úspěchem je reakce, ať již bude jakákoliv. Mlčení je totiž znakem lhostejnosti všude, kde se má něco nového odehrát.

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 98.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 5. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 30. 5. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X