Tisk

Farmaceutické právo

Hlavním cílem modulu „Farmaceutické právo“ je základní představení regulace léčivých přípravků a zdravotnických prostředků. Z hlediska věcné struktury lze náplň modulu členit do pěti samostatných částí. Smyslem první z nich je představit a definovat základní pojmy, bez jejichž poznání a pochopení by bylo dále velmi složité zacházet do podrobností a prezentovat nejpalčivější problémy současné vnitrostátní i evropské regulace této oblasti. Druhá část je věnována klasifikaci a představení pramenů právní regulace farmaceutického práva. Členění této části přitom respektuje skutečnost, že regulace léčivých přípravků i zdravotnických prostředků vychází jak z národních pramenů práva, tak z mezinárodních smluv a pramenů na úrovni Evropské unie. Opomenout nelze ani základní historický vývoj a nastínění očekávané nejbližší budoucnosti. Hlavním přínosem tohoto modulu jsou třetí a čtvrtá část, které představují zevrubný rozbor současné regulace léčivých přípravků a zdravotnických prostředků. Zaměříme se zde na výzkum a vývoj, výrobu, registraci, předepisování, výdej, prodej, používání a odstraňování léčivých přípravků a zdravotnických prostředků. Stranou nezůstane ani oblast vigilance. Poslední část v sobě zahrnuje další relativně samostatné a především průřezové oblasti regulace farmaceutického práva (regulace reklamy, ceny a úhrady a správní trestání), jejichž opomenutí by zajisté vedlo ke zkreslení celkového pohledu na prezentovanou problematiku. 

Lektor modulu:

JUDr. Jakub Král, Ph.D.
Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Na téže vysoké škole získal titul doktora práv (JUDr.) s rigorózní prací Analýza právní úpravy zdravotnických prostředků a dále velký doktorát (Ph.D.) s disertační prací Farmaceutické právo, která byla v rozšířené a aktualizované podobě vydána jako odborná monografie. Mezi lety 2008 až 2013 pracoval na odboru farmacie Ministerstva zdravotnictví, kde dva roky působil také jako vedoucí oddělení zdravotnických prostředků. Na jaře roku 2013 opustil po pěti letech Ministerstvo zdravotnictví a převzal velmi náročný úkol spočívající v kompletní přípravě Státního ústavu pro kontrolu léčiv na úlohu hlavního regulátora v oblasti zdravotnických prostředků. Od července 2014 působí samostatně jako nezávislý odborník na problematiku farmaceutického práva a poskytuje komplexní poradenství a legislativní analytiku v oblasti regulace léčivých přípravků a zdravotnických prostředků. Na podzim 2014 založil vzdělávací a market access společnost Porta Medica s.r.o. Je členem několika expertních skupin, pravidelně publikuje a věnuje se pedagogické činnosti, a to jak na akademické půdě, tak v soukromé sféře. Dlouhodobě pracuje též v neziskovém sektoru. Již na vysoké škole se aktivně zapojil do činnosti Evropského sdružení studentů práv (ELSA), participoval na přípravě mnoha vzdělávacích tuzemských i zahraničních akcí. Od roku 2012 působí také jako odborný garant neziskové organizace Erudikum. Od roku 2014 je lektorem předmětu Farmaceutického práva v rámci profesně vzdělávacího programu MBA Management ve zdravotnictví na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a na European Business School SE.

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 93.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 3. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 21. 3. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X