Tisk

Firemní kultura a identita

Obecně o modulu:

Firemní kultura

Firemní kulturu tvoří soubor jejích zvyklostí a tradic, hodnot a norem, projevující se v charakteristických formách chování zaměstnanců. Vytváří rámec, který do značné míry určuje, vede a motivuje chování lidí při práci. Firemní kultura podporující žádoucí cíle a pracovní postoje zaměstnanců výrazně přispívá k výkonu i příznivému vnějšímu vnímání firmy. Většina požadavků kladených na konkurenceschopnost současných firem – zvyšování kvality, zlepšování zákaznické orientace apod. – se však často neobejde bez poměrně hlubokých kulturních změn.

Řízení firemní kultury

Organizace, které se pokusily svou firemní kulturu změnit jednoduchými či dílčími opatřeními, většinou zjistily, že změna kultury, které dosáhly, byla okrajová a krátkodobá. Formování úspěšné firemní kultury je vždy náročný proces, komplikovaný skutečností, že vytyčení cílů i formulace nástrojů vedoucích k jejímu dosažení vyžaduje schopnost určitého nadhledu nad stávajícím stylem řízení organizace. Jeho získání však většinou není jednoduché, neboť manažeři i zaměstnanci firmy jsou jeho součástí.

Cíl modulu:

Cílem tohoto modulu je seznámit se s významem firemní kultury pro výkonnost organizace, s hlavními principy zdravé kultury firmy i se zásadami její tvorby a řízení, a porozumět mezinárodním rozdílům firemní kultury i hlavním zásadám interkulturního managementu.

Firemní kultura je účinným nástrojem vedení a motivace zaměstnanců. Tvorba a řízení firemní kultury je důležitou součástí management lidských zdrojů každé organizace.

Obsah modulu:

Oficiální cíle a mise firmy, ukazující především to, jak by firma chtěla vystupovat na veřejnosti. Jsou zpravidla východiskem diagnózy firemní kultury, k jejímu poznání však nestačí – je třeba zjistit, nakolik se veřejná prohlášení skutečně odrážejí ve firemní praxi.

Vnitřní směrnice, především ty, které se dotýkají řízení lidí. Firemní kultura se promítá do všech hlavních písemných pravidel a formalizovaných zásad řízení lidských zdrojů, především hodnocení a odměňování jejich výkonu zaměstnanců, výběru osob a jejich povyšování, pojetí manažerské autority, způsobu firemní komunikace i celkového vztahu firmy k jejím zaměstnancům.

Chování a názory manažerů a zaměstnanců, tj. jak firma řeší problémy, provádí strategická rozhodnutí, jedná se zaměstnanci a zákazníky, jaké chování odměňuje, jaké typy osob přijímá či propouští apod. Jednání managementu, ve kterém se odrážejí jeho hodnoty, je zpravidla nejsilnějším nástrojem tvorby firemní kultury.

Symboly, rituály a oslavy. Může jít například o symboly statutu, které firma přiznává svým manažerům. Ty mohou informovat o tom, nakolik firma klade  důraz na formální hierarchii i jaké vztahy existují mezi vyššími a nižšími úrovněmi řízení.

Garant modulu:

doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc.
Věnuje se manažerskému poradenství v oblasti řízení, organizace a rozvoje lidských zdrojů, je ředitelem a spolumajitelem poradenské společnosti Consilium Group s.r.o., autor řady článků a několika publikací na téma řízení lidských zdrojů a podnikové organizace, učitel na Karlově Universitě a VŠE v Praze, lektor vzdělávacích akcí pro podnikovou sféru.

Má rozsáhlé zkušenosti z podnikové praxe, klade důraz na interaktivní vedení kurzů. Zaměřuje se mj. na oblasti vedení, motivace a odměňování zaměstnanců a manažerů.

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 95.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 30. 4. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 25. 4. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X