Tisk

Jak úspěšně vést lékařskou ordinaci nebo nemocnici

Cíl modulu:

Cílem výuky v modulu „Jak úspěšně vést lékařskou ordinaci nebo nemocnici“ je předcházení špatnému vedení a řízení ze strany poskytovatelů zdravotních služeb anebo vlastníků v podobě soukromých osob nebo zdravotnických řetězců.

V samotném úvodu si vymezíme, jaké mohou nastat vztahy mezi lékařem nebo poskytovatelem zdravotní péče na jedné straně a ostatních právních subjektů na druhé straně v podobě pacientů, středního zdravotního personálu – zdravotních sester a rentgenových laborantů, zdravotních pojišťoven nebo zástupců represivních složek zastoupených Policií ČR.

   
Určíme si jednotlivé možnosti a styly řízení při vedení a řízení lékařské ordinace nebo nemocnice. Vysvětlíme si, proč dnes drtivá většina manažerů používá systém řízení „cukru a biče“, který ale vůbec nefunguje. Zdůvodníme si, proč dnes nefungují motivační a benefitní programy pro střední zdravotnický personál a jaké jsou jeho důvody. Zaměříme se na to, co dnes požaduje zdravotnický zaměstnanec a co pro něj znamená zájem ze strany manažerů nebo vedoucích lékařů poskytovatelů zdravotních služeb.

Dnešním nejčastějším problémem jakéhokoli poskytovatele zdravotních služeb je někdy částečná nebo někde i úplná nekomunikace mezi lékařem nebo manažery a středním zdravotnickým personálem nebo dalšími zaměstnanými lékaři.

Osvětlíme si, že slůvko důvěra není jen obyčejná fráze, ale je to základní měřitelný údaj, který pokud je vhodně uchopen, vytváří dálnici, po které se jede daleko lépe než po okresní silnici nižší třídy.              
V závěru si řekneme, jakou úlohu dnes v dnešním světě sehrává strach a jaké má fatální následky. Strach je v současné chvíli velmi nadužíván a je bohužel běžnou součástí každodenního života.

Cílem výuky v modulu je, aby posluchač po absolvování studia získal:

  1. Přehled o tom, jak předcházet nekompetentnímu a neprofesionálnímu vedení a řízení lékařské praxe nebo nemocnice a jejich fatálních důsledků  
  2. Přehled v otázkách o stylech vedení a řízení
  3. Přehled v otázkách jaké potřeby dnes má a vyžaduje střední zdravotnický personál
  4. Orientaci o základních motivačních prvcích
  5. Přehled o nejdůležitější bariéře a nepochopení mezi lékařem, manažerem a personálem poskytovatelem zdravotních služeb, tedy komunikace
  6. Orientaci ve výborné firemní kultuře založené na důvěře
  7. Pochopení dnešního firemního moru v podobě aplikace strachu

  Lektor modulu:

Mgr. René Šifta, po absolvování Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci v roce 2006, se v praxi specializuje na medicínské a zdravotnické právo v advokátní praxi Mgr. Jiřího Zbořila, kde zastupuje a obhajuje lékaře při soudních jednáních trestně právního charakteru.

Své praktické znalosti dále předává jako odborný asistent v Ústavu pro studium odborných předmětů a praktických dovedností Fakulty zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci, kde se zaměřuje na trestní odpovědnost lékaře. Je činný jako lektor a vysokoškolský pedagog medicínského a zdravotnického práva na řadě českých vysokých škol. Pravidelně se účastní řady odborných grantových programů a konferencí a spolupracuje s lékařskými odborníky z lékařských fakult v rámci celé České republiky. 

Od roku 2014 je lektorem předmětu Trestní odpovědnost lékaře a správní trestání na úseku zdravotnictví v rámci profesně vzdělávacího programu MBA Management ve zdravotnictví na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a na European Business School SE.

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 98.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 5. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 30. 5. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X