Tisk

Leadership v organizaci

Obecně o modulu:

Do jaké míry leader inspiruje druhé je dáno tím nakolik se sám cítí být inspirován. Řídící situace hodnotíme podle toho jak je vidíme, ne podle toho jaké jsou ve skutečnosti. Inspirace vychází z charizmatu, z nitra vedoucího,“vyzařuje“ z něho do okolí, v dobrém slova smyslu “infikuje“ ostatní, strhuje, působí nakažlivě. Například leader s inovativními myšlenkami a nápady podněcuje druhé k úvahám, nápadům, vyžaduje a vítá náměty. To je samo o sobě inspirativní. Styl práce leadera , vedení lidí, souvisí s týmy a týmovou prací (ne ovšem bezpodmínečně). Nelze totiž v praxi (až na výjimky) být inspirativní a kreativní – tedy inspirovat druhé a podporovat jejich tvořivost- pokud lidi vyřadíme nebo oddělíme od celku (týmu, skupiny, firmy apod.) Nejvíce inspirativní jsou ti leadeři, kteří zahrnou sami sebe do práce druhých a naopak. Abychom mohli skutečně inspirovat, musíme se začleňovat, musíme lidi vnímat a „přijímat“, nikoliv se od nich odlučovat. Lidé, kteří  jsou sami ve své práci úspěšní, inspirují druhé. Vždy je totiž podnětné vidíme-li ve své blízkosti někoho, kdo je schopen něco vykonat (navíc pod naším vedením) na rozdíl od těch, kteří o tom jen a jen hovoří.

Cíl modulu:

Cílem modulu je seznámit posluchače s pojetím leadershipu a vybudit v nich zvýšenou snahu o práci na sobě samých na cestě stát se leaderem.

Obsah modulu:

V rámci modulu se mj. seznámíme a naučíme operovat a do své vlastní praxe zavádět pojmy jako je realizace týmové práce je možná od hranice svobody směrem nahoru. Vytváření týmu má svá "pole" v jejichž rámci jsou prováděna opatření týkající se organizace -  výběr vedoucího týmu, stanovení velikosti skupiny, kvalifikace -  sestavení týmu podle odborných a osobních vlastností a schopností vybíraných osob, kooperace  -  sestavení týmu s ohledem na předpokládané kooperativní schopnosti jeho budoucích členů. V pozadí nezůstane ani výběr manažerů, průběžný monitoring pracovního trhu, výběrové rozhovory, implementace manažerů  do týmů, obchodu a marketingu, finančních úseků, technických a výrobních úseků, úseků kvality a útvarů inovací, otázky motivace, vzdělávání a rozvoj, odborný růst či kariérní růst.    

Garant modulu:

doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc.
Věnuje se manažerskému poradenství v oblasti řízení, organizace a rozvoje lidských zdrojů, je ředitelem a spolumajitelem poradenské společnosti Consilium Group s.r.o., autor řady článků a několika publikací na téma řízení lidských zdrojů a podnikové organizace, učitel na Karlově Universitě a VŠE v Praze, lektor vzdělávacích akcí pro podnikovou sféru.

Má rozsáhlé zkušenosti z podnikové praxe, klade důraz na interaktivní vedení kurzů. Zaměřuje se mj. na oblasti vedení, motivace a odměňování zaměstnanců a manažerů.

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 95.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 30. 4. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 25. 4. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X