Tisk

Tvorba podnikové vize

Obecně o modulu:

Snad každý z manažerů se – více či méně – sám přesvědčil, že strategie, má-li přinášet úspěchy, musí být věcná, reálná. Vize bez realizace se stává pouhým (možná líbivým) snem.  Existují čtyři opěrné body strategie: zákazník, inovace (znalosti), procesy a finance. Jde o nekončící se koloběh. Zákazník stimuluje inovace, inovace modifikují procesy, realizace procesů vede k finančním výsledkům, které měří efektivitu řešení potřeb zákazníka a tak opět znovu a znovu. Trend současného řízení stále přesvědčivěji dokazuje, že strategie nefunguje bez znalostí a bez znalostí není účinná strategie. Světovým procesem je specializace docilovaná jako inteligentní flexibilita.

Pro praxi to znamená koncentrovat se na to, co děláme jako svůj hlavní podnikatelský obor (core business), dělat to co nejlépe a současně nepřetržitě hledat něco nového, jedinečného a originálního, co lze nabídnout zákazníkům. To je kompas podnikatelské orientace směrem k navržení systémového klimatu pro úspěch podmíněný inovacemi a znalostmi. V řídící praxi jde například o provádění analýzy konkurentů a konkurenceschopnosti (benchmarking s nejlepšími v oboru), volbu progresivní technologické inteligence v oboru, znalost zákaznické a dodavatelské inteligence, o tvorbu a sdílení nových znalostí, o aktivaci podnikatelského ducha apod. To je nejlepší cesta ke strategii inovátora trhu.

Cíl modulu:
 
Cílem modulu je získat pohled na strategický leadership a osvojit si jeho nástroje, jako je Strategie, změna a její plánování, Strategie, změna a struktura firmy, Strategie úspěšných leadrů, Strategie leadershipu v oblasti lidských zdrojů, Strategie leadershipu jako konkurenční výhoda.
 

Obsah modulu:

Význam vize, poslání a hodnot ve strategickém leadershipu. Transformace podnikatelského prostředí (kapitalismu) a její strategický vliv na leadership. Význam hodnot pro strategický leadership. Charakteristika a význam vztahů vlastníků a manažerů pro tvorbu podnikatelských strategií. Cíle strategie leadershipu v řízení firem. Strategický leadership jako konkurenční výhoda. Úloha lidského kapitálu v rozvoji leadershipu. Popis a analýza podnikatelského modelu s využitím systémového přístupu. Pojetí firemní kultury z hlediska programu řízení hodnoty. Firemní kultura leadershipu. Model manažerských způsobilostí a jeho analýza. Model způsobilostí leadershipu a jeho analýza. Leadership jako prostředek docilování firemní výkonnosti. Restrukturalizace a revitalizace jako procesy řízené leadry. Řízení znalostí a jeho význam pro ledership. Řízení inovací a jeho význam pro leadership. Strategie znalostního managementu v současné praxi leadershipu. Vize strategického leadershipu a jejich vliv na změnu podnikatelského prostředí. Role leadra v řízení změn. Leadership změny jako komplexní získávání konkurenční výhody.

Garant modulu:

Ing. Libor Friedel, MBA
Absolvoval Vysoké učení technické v Brně (1987), titul MBA získal na Sheffield Hallam University (2000). Od roku 1996 pracuje jako lektor a konzultant (cca. 250 firem), od roku 2013 i jako kouč (výcvik v Koučink akademii Libchavy). Do roku 2001 vedl vlastní obchodní firmu. Dlouhodobě mimo jiné působí jako vedoucí hodnotitel Národní ceny kvality ČR, podílel se na rozvojových projektech agentury CzechInvest a projektech benchmarkingu v ČR. Ve své práci se zabývá širokým spektrem problematiky v hledání celostního přístupu ke změně a růstu jednotlivců a organizací. Věnuje se strategickému řízení (např. i Balanced Scorecard), osobnímu lídrovství, oblastem managementu znalostí a výkonnosti nebo a metodám osobního rozvoje a úspěchu. V letech 2008 - 2010 vedl Centrum aplikovaného ekonomického výzkumu na FaME UTB ve Zlíně. Byl členem European Cluster Policy Group, kterou zřídila Evropská komise a jejíž činnost skončila v září 2010. V rámci studijních či pracovních pobytů navštívil Japonsko, USA, Švédsko, Srbsko, Velkou Británii a další země. Přednáší na konferencích v ČR i v zahraniční (např. Itálie, Francie, Finsko, Holandsko, JAR…).

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 98.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 5. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 30. 5. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X