Tisk

Management

Obecně o modulu:

Management (to manage – řídit, původem z francouzského ménagement, které má zase svůj kořen v latinském slovu manus - ruka, a jeho prazákladem bylo ruční ovládání koní; též Dispozitivní faktor) je umění řízení, působení na určitou soustavu (například společnost) a ovládání její činnosti. Tento název může také označovat skupinu vedoucích pracovníků.

Cíl modulu:

Cílem studovaného předmětu je poskytnout stručný, ale systémový a ucelený pohled na současné trendy v oblasti managementu. Oblastmi managementu je myšleno řízení osob, procesů, strategií, ale i komunikačních a prezentačních dovedností. Témata byla vybrána na základě aktuálních trendů manažerské teorie a praxe. Ke studiu teoretických poznatků se doporučuje přistupovat s jistou rezervou a prostorem pro tvorbu vlastního názoru, který bude uplatňován na základě znalosti základních principů managementu.

V oblasti manažerské praxe je pak vhodné sledovat současnou manažerskou elitu, jejich postoje a cíle, ke kterým se upínají v krátkodobých, střednědobých a dlouhodobých časových horizontech. V době globální elektronizace je pak snadné a možné sledovat vývoj a minulost manažerských elit a jejich rozhodování v návaznosti na nynější znalost trhu i ekonomiky. Management je oblast, která se neustále vyvíjí, na jeho jednotlivé procesy má vliv mnoho proměnných, které na sebe mají vzájemný vliv nebo jsou na sobě přímo závislé. Nedílnou součástí managementu jsou rovněž kompetence v oblasti komunikace, a to jak interní tak externí, a schopnost zvládat její řízení a vyhodnocovat konkrétní výstupy, které jsou na základě definovaných komunikačních kanálů získávány. 

Obsah modulu:

Obsahem modulu a základními tématy budou v obecném i konkrétním slova smyslu management (definice, vznik a vývoj, základní členění), založení obchodní společnosti v ČR (popis základních typů kapitálových společností – s.r.o., a.s., podmínky pro založení kapitálových společností, rizika spojená s jejich založením), výkon manažerské funkce dle její právní podstaty (popis jednotlivých manažerských funkcí v rámci zákona – jednatel, člen představenstva a.s., člen dozorčí rady, manažerská smlouva, mandátní smlouva, práce na ŽL a specifika práce spojená s těmito druhy manažerských funkcí nebo možnostmi jejich vykonávání), typy manažerských pozic (základní členění – 3 kategorie, funkce, názvy funkcí a pozic, obsah a náplň pozic, srovnání ČR vs. Svět (Evropa, USA, Asie, arabský svět), manažerské funkce (Plánování, organizování, personalistika, vedení, kontrolování), manažerské styly řízení (základní členění, specifika jednotlivých stylů, rizika jednotlivých stylů, vhodnost použití v návaznosti na oblast působení, žádoucí manažerské styly, nežádoucí manažerské styly), manažer vs. Lídr (definice rozdílu, podstata jednotlivých rolí) , strategický management (definice a obsah strategického managementu, vize, plánování, atd.), personální management (hlavní úkoly, vysvětlení pojmů – personalistika X HR, péče o lidské zdroje, preference vzdělání vs. zkušenosti, schopnosti, systém hodnocení zaměstnanců), marketing (definice pojmu, pochopení pojmu marketing, nástroje, cíle, zpětná vazba, možnosti) a další témata.  

Garant modulu:

Bc. Jan Brodský, DiS.
Absolvent Metropolitní univerzity Praha a Vyšší odborné školy veřejnoprávní. Od počátku roku 2009 do srpna 2013 působil v Institutu pro veřejnou správu Praha, organizaci která se zaměřuje na vzdělávání úředníků a zaměstnanců české veřejné správy. Od září 2013 je zaměstnancem Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha. Jeho předcházející zkušenost vychází z vrcholných manažerských pozic v komerční sféře. Je autorem desítek školení a odborných seminářů na klíč pro klientelu ve veřejné správě i komerčním sektoru. Zabývá se problematikou managementu, time managementu, obchodního a společenského protokolu. Od roku 2010 působí jako lektor Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a od roku 2013 se stal lektorem European Business School SE.

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 95.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 30. 4. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 25. 4. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili.



 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X