Tisk

Management změn

Cíl modulu:

Změnu můžeme pokládat za jednu z mála konstant v zaznamenané historii lidstva. V různorodých společnostech a společenstvích lze mnoho historických „vítězů“, stálých i dočasných charakterizovat jejich společnou schopností efektivně řídit a využít změnových situací. Také v manažerské práci můžeme směle prohlásit, že management a změna jsou synonyma. Je nemožné podniknout cestu, aniž bychom znali její účel, byli si vědomi, kudy si přejeme, aby vedla, a s kým na ní chceme jít. Řízení změny je o zvládání komplexnosti cesty. Je o hodnocení, plánování a implementaci provozních, taktických a strategických „cest“. Změna je předmětem studia a výzkumu mnoho let. Různé filozofie, teorie, modely a techniky se snaží s větším i menším úspěchem a hodnověrností, jak udržitelným způsobem zvládnout osobní či organizační změnu.

V rámci modulu o managementu změn bych byl rád, abychom si společně se studenty uvědomili, že řízení změn je komplexním, dynamickým a náročným procesem, spíše než jen sadou nějakých receptů nebo krabičkou s pilulkami proti bolesti. Věřím, že řízení změny nikdy není o volbě mezi technologický, organizačním či na lidi orientovaným řešením, ale vždy pro nejlepší dosažení souladu a výsledků zahrnuje jejich kombinaci a integrované strategie.

Obsah modulu:

V rámci modulu budou rozebírána rozmanitá témata týkající se změny, její teorie a praktických poznatků, jao např. John Kotter – 8 chyb a 8 kroků ke změně, matematika a modely ve změně, výkon a odpor ke změně, GROW – Koučování ke změně, změna a sebeúcta, Lewin-Scheinův model, promítání osobních úrovní, identita, role, hodnoty, přesvědčení, schopnosti a kompetence, chování a způsob jednání, prostředí, spouštěče změny v organizaci a jejich diskuse, brzdy změn v organizaci a jejich diskuse (např. s využitím analýzy silového pole), 8 chyb v průběhu změny v organizaci a jejich diskuse, změna v organizaci ve vztahu k 8 krokům zvládnutí změny dle Johna Kottera, změna a Váš osobní přístup k ní (třeba s využitím neurologických úrovní), změna v organizaci z pohledu modelu dle Lewina a Scheina, změna vers vize změny a její komunikace, diskuse faktorů u změny, která narazila na odpor / nebyla dotažená / proběhla až „příliš snadno“, Váš pohled na změnu ve vztahu k implementaci strategie, zvládání osobní změny vers organizační změny z pohledu manažera  (tedy Vás).

Garant modulu:

Ing. Libor Friedel, MBA
Absolvoval Vysoké učení technické v Brně (1987), titul MBA získal na Sheffield Hallam University (2000). Od roku 1996 pracuje jako lektor a konzultant (cca. 250 firem), od roku 2013 i jako kouč (výcvik v Koučink akademii Libchavy). Do roku 2001 vedl vlastní obchodní firmu. Dlouhodobě mimo jiné působí jako vedoucí hodnotitel Národní ceny kvality ČR, podílel se na rozvojových projektech agentury CzechInvest a projektech benchmarkingu v ČR. Ve své práci se zabývá širokým spektrem problematiky v hledání celostního přístupu ke změně a růstu jednotlivců a organizací. Věnuje se strategickému řízení (např. i Balanced Scorecard), osobnímu lídrovství, oblastem managementu znalostí a výkonnosti nebo a metodám osobního rozvoje a úspěchu. V letech 2008 - 2010 vedl Centrum aplikovaného ekonomického výzkumu na FaME UTB ve Zlíně. Byl členem European Cluster Policy Group, kterou zřídila Evropská komise a jejíž činnost skončila v září 2010. V rámci studijních či pracovních pobytů navštívil Japonsko, USA, Švédsko, Srbsko, Velkou Británii a další země. Přednáší na konferencích v ČR i v zahraniční (např. Itálie, Francie, Finsko, Holandsko, JAR…).

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 98.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 5. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 30. 5. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X