Tisk

Mezinárodní obchod

Cíl modulu:  

Cílem modulu je seznámení posluchačů s obchodováním na mezinárodním trhu, na který lze pohlížet z několika hledisek. Jeden je obchodně právní. Další pohled je ryze obchodní  a posuzuje ČR v mezinárodní konkurenci a konkurenceschopnosti. Dále se kurz zaměří na členství ČR v EU a jeho dopady v mezinárodním obchodě. Poslední hledisko lze chápat jako strategické ve smyslu obchodních společností v tržním prostředí.

Obsah modulu:

Teorie strategií obchodu – typy strategií.  Organizace mezinárodních podniků. Mezinárodní podnikové sítě a strategické aliance. Strategie tvorby organizační kultury zahraničních dceřiných společností a joint ventures, diferenciace sociálního mixu. Změny v ekonomickém prostředí a získávání mezinárodních konkurenčních výhod. Inovace v mezinárodním obchodě. Vymezení pojmu mezinárodní obchod. Obchodní operace v mezinárodním obchodě. Obchodní smlouvy v procesech se zahraničními subjekty. Tarifní opatření. Integrované tarify  ČR a EU. Celní řízení. Platební nástroje používané v mezinárodním obchodě. Obchodní parity a pojištění.

Garant modulu:

Ing. Bc. Jiří Mihola, CSc.
Ing. Bc. Jiří Mihola, CSc. se specializuje na obecnou ekonomii, makroekonomii, hospodářskou politiku a praxi, na diagnostiku a pedagogiku. Je lektorem modulu Mezinárodní obchod a Současné problémy světové ekonomiky. Ve své práci využívá kombinaci technického, ekonomického a pedagogického vzdělání. V letech 1974 až 1991 se věnoval výzkumné činnosti, též ve vazbě na CERGE UK a Pittsburskou universitu. V letech 1991 až 1993 byl pověřen vedením Ústředního ústavu národohospodářského. V letech 1992 až 2004 podnikal jako generální ředitel investiční společnosti Investice Portfolio & Partner a vlastního nestátního zdravotního zařízení. Všechny tyto činnosti propojují znalosti v oblasti diagnostiky. Učil na několika vysokých školách, pracoval na ČSÚ a vedl výzkumné projekty, některé z nich z Evropských sociálních fondů ČR. Významně publikuje v domácích a zahraničních odborných časopisech i pro širší veřejnost. Vypracoval vlastní metodiku pro mezinárodní srovnávací analýzy intenzity rozvoje zemí i firem. Je autorem knižních publikací, jako je Lexikon tržních pojmů, nebo Přehled českého školství. Od roku 2016 Působí jako lektor Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a European Business School SE.

 

 

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 98.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 5. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 30. 5. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X