Tisk

Právo a pojištění

Cíl modulu:

Cílem tohoto modulu je objasnění právní úpravy pojištění, a to jak z pohledu veřejného práva, tak i z pohledu práva soukromého, praktická aplikace práva v činnosti pojišťovny, pojišťovacího zprostředkovatele a státního dohledu a objasnění práv klienta ve vztahu k ostatním subjektům pojistného trhu.

Obsah modulu:

Modul je rozdělen do tří základních částí.

  • První část modulu se zabývá právní úpravy pro podnikání pojišťoven a pojišťovacích zprostředkovatelů na Českém pojistném trhu. Jde zejména o podmínky jejich založení,  podmínky, které musí splňovat při své činnosti, práva a povinnosti, která jsou s jejich činností spojena či roli, významu a funkci státního dohledu nad pojistným trhem.
  • Druhá část modulu se zabývá právní úpravy „Pojistné smlouvy“. Jde zejména o podmínky pro její vznik změnu a zánik, postavením účastníků v pojistně právním vztahu a kategorizaci pojistných smluv.
  • Třetí část modul se zabývá právní úpravou zprostředkování pojištění a nezávislé likvidace pojistných událostí. Jde zejména o kategorie pojišťovacích zprostředkovatelů, vymezení jejich práv a povinností a postavení klienta při nákupu pojistných produktů.

Ve všech částech modulu je problematika probírána z pohledu českého právního řádu v kontextu s právem Evropské unie se zaměřením na jeho praktickou aplikaci.

Garant modulu:

JUDr. Jan Ježdík
V současné době se věnuje poradenství v oblasti managementu a řízení, je majitelem poradenské společnosti JJMC s.r.o. Zároveň vyučuje na VŠE Praha a Ekonomické fakultě TU Liberec. Je předsedou správní rady Nadačního fondu pro podporu vzdělávání v pojišťovnictví.

Od roku 1979 do roku 2008 pracoval v České pojišťovně. Od roku 1993 do roku 2008 byl členem jejího představenstva. Podílel se na řízení řady rozvojových projektů ČP a to jak v ČR, tak i v zahraničí. 

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 91.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 8. 2017. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 23. 8. 2017. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X