Tisk

Product management

Cíl modulu:

Cílem modulu je získat orientaci v problematice tvorby a řízení pojistných produktů, zejména vybudování schopnosti propojit potřebné znalosti z oboru práva, pojistné techniky, pojistné matematiky, marketinku a prodeje, provozu a IT a účetnictví.

Obsah modulu

Studium je zaměřeno na získání základních znalostí z jednotlivých oblastí pojišťovací činnosti, které jsou nezbytné pro činnost v oblasti product managementu a je rozděleno do dílčích částí

O pojistném produktu

Tato část je zaměřena na vymezení pojmu pojistného produktu (jde zejména o právní úpravu, pojistné podmínky, způsob a metody řízení rizika, způsob a metody přijímání rizika do pojištění, způsob a metody správy pojištění a likvidace pojistných událostí, dokumentace produktu, pokyny pro jeho prodej) vymezení, které profese se na tvorbě a řízení produktu v organizaci podílejí, a to v jaké roli a s jakou odpovědností.

Získávání a zpracování informací

Tato část je zaměřena na vstupy, které jsou nezbytné pro tvorbu a řízení produktu v době jeho životního cyklu. Jde o informace z pojistného trhu (co dělá konkurence), o informace získané z výzkumu (co si přejí zákazníci) a informace z prodejních sítí (jak to vidí distributoři) a jejich analýza a vyhodnocení pro další využití.

Plán přípravy produktu

Tato část je zaměřena na přípravu produktového plánu, vyhodnocení tržního potenciálu produktu, definici klientského segmentu, kterému je produkt určen, jeho očekávaným výnosům, nákladům na jeho přípravu a implementaci, dopadům zavedení nového produktu do prodeje a dalším významným faktorům jako jsou otázky rizik, které pojistitel přebírá, vliv na kapitál a solventnost, vliv na zajištění společnosti atd.

Implementační plán produktu (inovace)

Produktový management je interdisciplinární činnost, která významně zasahuje i do provozních technologií, proto se pro zavedení nového produktu ve velké míře užívá projektové řízení a s ním úzce souvisí příprava plánu projektu, proto bude tato část zaměřena na projektové řízení a přípravu projektového plánu.

Řízení produktového portfolia

Tato část bude zaměřena na získávání a vyhodnocování informací o výsledku produktu, predikci jeho budoucího vývoje s využitím pojistně technických přístupů, zejména vyhodnocování jednotlivých upisovacích ročníků, vliv cenové politiky na výsledky produktu, přístup k likvidaci nároků plynoucích z produktu. 

Výsledek produktu a jeho dopad do výsledků společnosti

Tato část se týká metod řízení nákladů na provozování produktu, na fixní a variabilní náklady společnosti, na náklady prodeje a marketinkové náklady. A na zobrazení výsledků produktu ve výsledku společnosti.

Garant modulu:

JUDr. Jan Ježdík
V současné době se věnuje poradenství v oblasti managementu a řízení, je majitelem poradenské společnosti JJMC s.r.o. Zároveň vyučuje na VŠE Praha a Ekonomické fakultě TU Liberec. Je předsedou správní rady Nadačního fondu pro podporu vzdělávání v pojišťovnictví.

Od roku 1979 do roku 2008 pracoval v České pojišťovně. Od roku 1993 do roku 2008 byl členem jejího představenstva. Podílel se na řízení řady rozvojových projektů ČP a to jak v ČR, tak i v zahraničí. 

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 95.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 30. 4. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 25. 4. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X