Tisk

Realitní trh a obchodování s nemovitostmi

Cíl modulu:

Modul se zabývá otázkami nákupu či prodeji nemovitostí, stavem českého realitního trhu a všemi dalšími aspekty obchodování s nemovitostmi, včetně případných podnikatelských a právních rizik s nimi spojených. Cílem modulu je seznámit posluchače s aktuální situací na českém realitním trhu a naučit je do budoucnosti samostatně vyhodnocovat a nalyžovat případné výkyvy trhu, s relevantními faktory, ovlivňujícími rozvoj realitního trhu, jakož i s právními aspekty právní úpravy na českém realitním trhu. Posluchačům budou popsány a vysvětleny i obchodní operace s nemovitostmi, které se týkají vkladů nemovitostí do základního kapitálu obchodních společností, nabývání podniků, fúzí a podobně, upravuje obchodní zákoník, smlouvy, které zajišťují rozvojové projekty, využívající rozdílných právních konstrukcí. Cílem je posluchače v rámci tohoto modulu dále seznámit s problematikou dražeb nemovitostí v rámci insolvenčního či exekučního řízení, a seznámit je s možností a postupem při nákupu nemovitostí v jejich rámci.

Obsah modulu:

Obsahem modulu budou zejména následující témata: právní minimum pro obchod s nemovitostmi, osvojení pojmů reality, realitní kancelář, realitní makléř, vlastnické právo, katastr nemovitostí, řízení před katastrálním úřadem, vlastnictví bytových a nebytových prostor, list vlastnictví, předkupní právo, zástavní právo, věcné břemeno, zprostředkovatelská smlouva, novostavby, důraz bude kladen zejména na nabývání vlastnického práva, vklad a záznam v katastru nemovitostí, řízení před katastrálním úřadem, specifika vlastnictví bytových a nebytových prostor nebo vztah klienta a realitní kanceláře. Probrány budou rovněž další vztahy týkající se nemovitostí či zprostředkovatelská smlouva a další smlouvy nezbytné pro fungování realitní kanceláře, nemovitosti nezapisované do katastru. Vysvětlena bude blíže problematika podnikání realitní kanceláře, vztah klienta a realitní kanceláře, zprostředkovatelská smlouva a další smlouvy nezbytné pro fungování realitní kanceláře a některé další vztahy týkající se nemovitostí – např. zástavní smlouva k zajištění hypotečního úvěru, jiné způsoby zajištění úhrady kupní ceny atd.

Garant modulu:

Mgr. Jiří Fritsch, QRM, MBA
V rámci komplexní činnosti Real Estate se specializuje zejména na prodej, pronájem a expanzi korporátních nemovitých věcí, vč. plné negociace s tímto spojené. Realitní činnosti se věnuje od r. 1995, kdy svou činnost zahájil jako realitní makléř v pražské realitní kanceláři, kdy této činnost se pod různými zaměřeními a různé šíři rozsahu věnuje až do současné doby.

Od roku 2013 působí jako lektor Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a European Business School SE v programech MBA.

 

 

 

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 93.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 3. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 11. 4. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X