Tisk

Risk Management

Obecně o modulu:

Předmětem této vědní disciplíny je umožnit v tržní ekonomice zahrnout projevy rizika vyplývající z nejednoznačnosti průběhu reálných ekonomických procesů do rozhodování o hospodářských záležitostech. Risk management spočívá v soustavné analýze ekonomické činnosti z hlediska zřetelných, potenciálních i skrytých rizik.

Risk management v nejširším významu je racionální jednání v krizové situaci tak, aby se chránila stávající i budoucí aktiva firmy. Cílem risk managementu je dosažení bezpečné činnosti při co nejnižších nákladech na zajištění této bezpečnosti. Jinak řečeno: zachovat schopnosti firmy dodávat zákazníkům zboží a služby, zachovávat aktiva lidská i materiální a chránit výdělečnou schopnost obchodní korporace.

Cíl modulu:

Cílem modulu je objasnění významu rizika ve firmě, jeho správná identifikace, hlediska realizace rizik a pojistitelnost rizik jako výchozí základní body pro tvorbu plánu a procesů obchodní korporace.

Obsah modulu:

Lidská společnost je ovlivňována působením nepředvídaných událostí, které mohou mít jak kladné výsledky, ale také negativní důsledky. Tyto události vyplývají z přírodních jevů (choroby, působení živelných sil), tak i z nedokonalostí lidské společnosti (havárie, krádeže, úrazy).

Riziko můžeme dělit: (i) čisté riziko (nepředvídatelné), tj. výhradně záporné odchylka od cíle (nebezpečí ztrát), nebo (ii) spekulativní (záměrné - předvídatelné) riziko, kdy jde o záporné i kladné odchylky od cíle (situace spojené s hraním hazardních her, sázením, spekulacemi na burze apod.)

Za účelem optimalizace procesů v obchodní korporaci vznikl v pojišťovnictví obor, který se nazývá risk management. Risk management je výkonná činnost, spočívající ve vyčerpávajícím výčtu možných rizik a jejich kvantifikací, ohodnocením (akceptací), limitováním (kontrolou rizika) a přenosu (pojištění) na bázi technických, ekonomických a statistických znalostí a zkušeností.

Garant modulu:

PhDr. Jana Krausová, MBA
Téměř dvacet let působí v mezinárodní pojišťovací makléřské společnosti, kde se věnuje komplexně oblasti dopravního práva a risk managementu. Odborné stáže absolvovala u řady firem v Německu, přednášela pojistnou problematiku na seminářích Německé hospodářské a obchodní komory.

Publikuje v odborných periodikách. Řadu let aktivně působí v právní komisi Svazu spedice a logistiky, přednáší na odborných seminářích svazu a vede zde i odbornou pojišťovací poradnu. Publikuje v odborných periodikách, přepravní právo školí na firmách. Je členkou prezídia Asociace českých pojišťovacích makléřů.

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 93.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 3. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 11. 4. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X