Tisk

Správa nemovitostí

Cíl modulu:

Cílem modulu je představit činnosti spadající pod obor správy nemovitostí neboli tvz. Facility management. Modul představí a utřídí informace o základních směrech tohoto oboru a studentům poskytne znalosti o šíři těchto činností.

V první obsahové části bude kladem důraz na roly oboru a jeho cíle. Probírána bude problematika vlastnictví budov, pasportizace a dokumentace staveb, údržba nemovitostí, členění a správa provozních nákladů a téma provozních řádů.

V modulu bude představena současně platná legislativa a její požadavky ve věci správy nemovitostí. Studenti získají povědomí o požadavcích z oblasti energetiky, čistoty odpadních vod, hygieny, oblast odpadového hospodářství či oblasti kontroly a revize technických zařízení budov.

Studenti se naučí strategickému rozhodování při zadávání zakázek, vyhodnocování nabídek a kontrole plnění ze strany dodavatelů. Modul se bude věnovat i zadávání veřejných zakázek.

Součástí studia jsou též základní právní aspekty ve vztahu k vlastnictví nemovitosti a jejího ocenění (katastr nemovitostí, zástavní právo, nájem a podnájem, spoluvlastnictví.

V závěru modulu budou představeny modelové příklady řešení úspor provozních nákladů, modernizace či rekonstrukce objektů a pronájmu dílčích částí budovy či areálu.

Obsah modulu:

 • Správa nemovitostí – okruhy oboru a jejich šíře
 • Pasportizace staveb, dokumentace, stavební zákon, katastr nemovitostí
 • Údržba budov
 • Technická zařízení budovy
 • Provozní řád budovy
 • Provozní náklady
 • Energetika budov
 • Odpadové hospodářství, ovzduší a čistota vod
 • Provozní výnosy
 • Oceňování nemovitostí, strategie nákupu a prodeje
 • Dotace, granty, a investiční pobídky
 • Zadávání zakázek, kalkulace, veřejné zakázky
 • Modelový příklad – provozní náklady a výnosy
 • Modelový příklad – energetické úspory
 • Modelový příklad – modernizace a rekonstrukce objektu
 • Modelový příklad – žádost o dotaci

 

Garant modulu:

Ing. Pavel Sehnal

V současné době je majitelem a jednatelem společnosti poskytující služby v oblasti čerpání strukturálních fondů evropské unie AG Grant.cz. Zaměřuje se především na akce spojené s investičními záměry rekonstrukcí budov, novostaveb a optimalizací provozu nemovitostí a technických zařízení budov včetně řešení energetického hospodářství staveb. Mimo vedení společnosti je jeho činností příprava a koordinace činností směřujících k zajištění finanční podpory, projektová příprava, výběr dodavatelů a stavebníků, dozor nad realizací a právní agenda smluvních vztahů.

V posledních letech aktivně vystupuje na odborných seminářích a konferencích zaměřených především na provoz nemovitostí a energetické hospodářství firem.

Dále řadu let působí v projektovém expertním týmu developerské divize úspěšné finanční skupiny a podílí se na hodnocení ziskovosti projektů a tvorbě strategických plánů investičních příležitostí. Má značné zkušenosti s tvorbou a hodnocení projektových dokumentací a rozpočtů.

Podílel se na transformaci realitní kanceláře AAA BYTY na franšízový model vedení společnosti.

V návaznosti na studium Fakulty stavební ČVUT má mnoho znalostí a zkušeností z oblastí vodohospodářského inženýrství, krajinných úprav, energetického a materiálového využití odpadů, a oblastí čistoty vod a snižování emisí škodlivých látek.

Od roku 2016 je lektorem v rámci profesně vzdělávacích programů na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a na European Business School SE.

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 98.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 5. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 30. 5. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X