Tisk

Správní soudnictví

Cíl modulu:

Cílem tohoto modulu je objasnění základních pojmů a principů fungování správního soudnictví, jeho ústavněprávních základů, základních principů správního soudnictví, jakož i jednotlivých typů řízení. Zaměřte se na vymezení a charakteristiku pojmů: správní soudnictví, správní soud, rozhodnutí správního orgánu, nečinnost správního orgánu, nezákonný zásah správního orgánu, správní orgán, opatření obecné povahy, kasační stížnost, obnova řízení.

Porozumět byste měli zejména následujícím problémům: Správní soudnictví, formy správního soudnictví, správní soudnictví v České republice, zásady správního soudnictví a jeho organizace, řízení ve správním soudnictví, řízení o žalobě proti rozhodnutí správního orgánu, ochrana před nečinností správního orgánu, řízení o ochraně před nezákonným zásahem správního orgánu, správní soudnictví ve věcech volebních a ve věcech místního referenda, správní soudnictví ve věcech politických stran a politických hnutí, řízení o kompetenčních žalobách, řízení o zrušení opatření obecné povahy nebo jeho části, systém opravných prostředků ve správním soudnictví.

Obsah modulu:

Historie a vývoj správního soudnictví v České republice, Ústavní základy správního soudnictví v České republice, Formy správního soudnictví, Organizace správního soudnictví, Pravomoc a příslušnost soudů ve správním soudnictví, Zásady správního soudnictví, Nejvyšší správní soud, Pojem účastník ve správním soudnictví, Rozhodnutí ve správním soudnictví, Řízení o žalobě proti rozhodnutí správního orgánu, Ochrana před nečinností správního orgánu, Řízení o ochraně před nezákonným zásahem správního orgánu, Správní soudnictví ve věcech volebních a ve věcech místního referenda, Správní soudnictví ve věcech politických stran a politických hnutí, Řízení o kompetenčních žalobách, Řízení o zrušení opatření obecné povahy nebo jeho části, Kasační stížnost ve správním soudnictví, Obnova řízení ve správním soudnictví, Evropské správní soudnictví.

Garant modulu:

JUDr. David Kryska, Ph.D.
Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v roce 2009. Od tohoto roku byl na téže fakultě doktorandem na Katedře správního práva a správní vědy, kde od roku 2012 působí jako asistent/odborný asistent. Doktorský studijní program absolvoval v roce 2013. Pracoval jako právní poradce v Organizaci pro pomoc uprchlíkům a v legislativním odboru Ministerstva spravedlnosti, kde se podílel na přípravě změn právní úpravy správního soudnictví. V současné době pracuje také pro Kancelář veřejného ochránce práv. Je rovněž členem Komise pro rozhodování ve věcech pobytu cizinců. Externě přednáší také na jiných vysokých školách, od roku 2014 je rovněž lektorem Ústavu práva a právní vědy, o.p.s.. Odborně se zabývá problematikou správního soudnictví a správního řízení, dále pak azylovým a cizineckým právem.

 

 

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 88.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 1. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 24. 1. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X