Tisk

Správní soudnictví

Cíl modulu:

Cílem tohoto modulu je objasnění základních pojmů a principů fungování správního soudnictví, jeho ústavněprávních základů, základních principů správního soudnictví, jakož i jednotlivých typů řízení. Zaměřte se na vymezení a charakteristiku pojmů: správní soudnictví, správní soud, rozhodnutí správního orgánu, nečinnost správního orgánu, nezákonný zásah správního orgánu, správní orgán, opatření obecné povahy, kasační stížnost, obnova řízení.

Porozumět byste měli zejména následujícím problémům: Správní soudnictví, formy správního soudnictví, správní soudnictví v České republice, zásady správního soudnictví a jeho organizace, řízení ve správním soudnictví, řízení o žalobě proti rozhodnutí správního orgánu, ochrana před nečinností správního orgánu, řízení o ochraně před nezákonným zásahem správního orgánu, správní soudnictví ve věcech volebních a ve věcech místního referenda, správní soudnictví ve věcech politických stran a politických hnutí, řízení o kompetenčních žalobách, řízení o zrušení opatření obecné povahy nebo jeho části, systém opravných prostředků ve správním soudnictví.

Obsah modulu:

Historie a vývoj správního soudnictví v České republice, Ústavní základy správního soudnictví v České republice, Formy správního soudnictví, Organizace správního soudnictví, Pravomoc a příslušnost soudů ve správním soudnictví, Zásady správního soudnictví, Nejvyšší správní soud, Pojem účastník ve správním soudnictví, Rozhodnutí ve správním soudnictví, Řízení o žalobě proti rozhodnutí správního orgánu, Ochrana před nečinností správního orgánu, Řízení o ochraně před nezákonným zásahem správního orgánu, Správní soudnictví ve věcech volebních a ve věcech místního referenda, Správní soudnictví ve věcech politických stran a politických hnutí, Řízení o kompetenčních žalobách, Řízení o zrušení opatření obecné povahy nebo jeho části, Kasační stížnost ve správním soudnictví, Obnova řízení ve správním soudnictví, Evropské správní soudnictví.

Garant modulu:

JUDr. Josef Bandžak, Ph.D.
Specializuje se na správní právo, správní soudnictví a bezpečnostní právní problematiku, kterou jako lektor vyučuje na Policejní akademii v Praze. Během své profesní kariéry vystřídal různé odbornosti, jejichž těžištěm byla oblast správního práva a oblast bezpečnostně-právní.  Je absolventem studijních oborů bezpečnostně-právních studií Bc., Mgr., a doktorského Ph.D. v oboru management a kriminalistika. Vyučuje předměty správní právo se specializací na správní právo trestní a správní soudnictví. Odborné texty publikuje v odborných časopisech i v monografiích. Od roku 2017 působí jako lektor Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a European Business School SE.
 

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 98.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 5. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 30. 5. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X