Tisk

Strategie řešení konfliktních situací

Cíl modulu:

Cílem modulu je najít a detekovat formy mezilidských konfliktů, naučit se jim rozumět, naučit se je chápat a na základě toho je tlumit  a odstranit, pokud je to vůbec možné.

Kladný akční potenciál těchto vedoucích pracovníků tkví v dovednosti prevence a eliminace zárodků konfliktů. Propedeutika a profesionální zvládání konfliktů je pro individua v rodinách, na pracovištích, v malých formálních i neformálních společenských skupinách a také pro společnost jako celek účinnou bariérou a kompenzací falešného světa narůstajících a zdánlivě neřešitelných konfliktů.  

 Je nezbytně nutné, abychom zohlednili výše uvedený obsah předmětu ve vztahu k poznávání nových i modifikovaných forem konfliktů. Lze to srovnat se situací plíživě a přitom neskutečně rychle se rozšiřujících civilizačních chorob - diabetem začínaje a onkologickými onemocněními konče. Tento příměr snad snese paralelní srovnání agrese, zjevné a skryté šikany s incidencí jevů, jako jsou bullying, mobbing, bossing, stalking ad.

Obsah modulu:

Konfliktní situace (Konfliktní situace jako psychologický fenomén, Pokus o definiční vymezení konfliktní situace, Determinanty konfliktní situace, Dělení konfliktních situací, Konfliktní situace z hlediska duševně hygienického), Struktura a dynamika konfliktní situace (Existuje hierarchie konfliktních situací?, Zdroje konfliktních situací, Příprava k zvládnutí konfliktní situace, Trénink psychických vlastnosti pro zvládání konfliktů, Asertivita a konfliktnost), Strategie zvládnutí konfliktních situací (Co je strategie zvládnutí konfliktu?, Příprava na zvládání konfliktních situací, Blokace, stabilizace, petrifikace a sanace konfliktního terénu, Prevence, radiace, mediace, asertivita nebo distancování?, Diplomacie, gentlemanství nebo jógový trénink?).

Garant modulu:

Vít Prokůpek je profesionální vyjednavač, expert na psychologii ovlivňování a autor bestselleru Psychologie ovlivňování: 99 tipů pro zvýšení vaší přesvědčivosti. Působí v ČR i v zahraničí, pomohl více než 150 firmám a jeho seminářů se zúčastnili lidé z 32 různých zemí světa. Jako nezávislý odborník poskytuje rozhovory a názory médiím (např. Česká televize, Český rozhlas, TV Prima, Forbes, Mladý podnikatel, MontyRich a další). Externě přednáší na 8 univerzitách. Je absolventem Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity (obor management a podniková ekonomika). Od roku 2016 je lektorem v rámci profesně vzdělávacích programů na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a na European Business School SE.

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 93.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 30. 9. 2017. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 27. 9. 2017. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X