Tisk

Strategie řešení konfliktních situací

Cíl modulu:

Cílem modulu je najít a detekovat formy mezilidských konfliktů, naučit se jim rozumět, chápat a analyzovat komunikační situace, na základě toho je tlumit  a odstranit, pokud je to vůbec možné.

Kladný akční potenciál těchto vedoucích pracovníků tkví v dovednosti prevence a eliminace zárodků konfliktů. Propedeutika a profesionální zvládání konfliktů je pro individua v rodinách, na pracovištích, v malých formálních i neformálních společenských skupinách a také pro společnost jako celek účinnou bariérou a kompenzací falešného světa narůstajících a zdánlivě neřešitelných konfliktů.  

Je nezbytně nutné, abychom zohlednili výše uvedený obsah předmětu ve vztahu k poznávání nových i modifikovaných forem konfliktů. Lze to srovnat se situací plíživě a přitom neskutečně rychle se rozšiřujících civilizačních chorob - diabetem začínaje a onkologickými onemocněními konče. Tento příměr snad snese paralelní srovnání agrese, zjevné a skryté šikany s incidencí jevů, jako jsou bullying, mobbing, bossing, stalking ad.

Obsah modulu:

Konfliktní situace (Konfliktní situace jako psychologický fenomén, Pokus o definiční vymezení konfliktní situace, Determinanty konfliktní situace, Dělení konfliktních situací, Konfliktní situace z hlediska duševně hygienického), Struktura a dynamika konfliktní situace (Existuje hierarchie konfliktních situací?, Zdroje konfliktních situací, Příprava k zvládnutí konfliktní situace, Trénink psychických vlastnosti pro zvládání konfliktů, Asertivita a konfliktnost), Strategie zvládnutí konfliktních situací (Co je strategie zvládnutí konfliktu?, Příprava na zvládání konfliktních situací, Blokace, stabilizace, petrifikace a sanace konfliktního terénu, Prevence, radiace, mediace, asertivita nebo distancování?, Diplomacie, gentlemanství nebo jógový trénink?).

Součástí modulu bude také praktická část, ve které si student osvojí techniky pro analýzu konfliktních situací, konkrétní techniky řešení konfliktů vyjednáváním a za pomocí asertivních postupů a uzavírání dohod v dospělém světě.

Garant modulu:

Mgr. Soňa Uhrová je lektorka a trenérka komunikačních dovedností. Jako Business Coach se věnuje řízení teamů, osobnímu růstu a motivaci zaměstnanců.
Vše, co předává dál, má vyzkoušeno v praxi. Ve světě byznysu se pohybuje více než 10 let. Řídila marketing, komunikaci a strategické plánování velkých nadnárodních korporací pro několik zemí Evropy. Její vášní je komunikace, krizové a konfliktní stavy zvládá s úsměvem a s lehkostí vybruslí i z té nejzapeklitější komunikační situace.
Původní pedagogické vzdělání, se zaměřením na český jazyk a psychologii komunikace, průběžně doplňuje studiem psychoterapie, NLP a je absolventkou několika výcviků v koučování. Po celou dobu své kariéry se věnuje rozvoji a motivaci zaměstnanců, moderním metodám řízení teamů a psychologii prodeje a mezilidské komunikace. Od roku 2015 je lektorkou v rámci profesně vzdělávacích programů na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a na European Business School SE.

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 98.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 5. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 30. 5. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X