Tisk

Trestní odpovědnost lékaře a správní trestání na úseku zdravotnictví

Obecně o modulu:

Hlavním cílem modulu Trestní odpovědnosti lékaře a správního trestání na úseku zdravotnictví je vyhnutí se a upozornění na nástrahy, které mohou hrozit v případě výkonu lékařského povolání v podobě trestnímu stíhání a následně trestně právnímu postihu ze strany státního zástupce a soudu.  

Modul zahrnuje krátké uvedení a představení základních druhů právní odpovědnosti lékaře, kterými jsou trestní, občanskoprávní, pracovněprávní, správní, disciplinární a smluvní odpovědnost. 

Zaměření bude hlavně na nejčastější trestné činy při výkonu lékařského povolání, kterými jsou: usmrcení z nedbalosti, ublížení na zdraví z nedbalosti, neposkytnutí pomoci, neoprávněné nakládání s osobními údaji, neoznámení a nepřekažení trestného činu, trestné činy proti těhotenství ženy, neoprávněné nakládání s lidskými tkáněmi a orgány, lidským embryem a genomem, ohrožení pod vlivem návykové látky, omezení a zbavení osobní svobody, poškození cizích práv, vystavování nepravdivých lékařských zpráv, posudků a nálezů a trestný čin podvodu.            

V rámci modulu budou řešeny reálné případové studie a modelové situace aplikované na konkrétní praktické postupy tak, aby se lékaři dokázali vyhnout možnému trestnímu stíhání a odsuzujícím soudním rozsudkům.

Lektor modulu:

Mgr. René Šifta
Po absolvování Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci v roce 2006, se v praxi specializuje na medicínské a zdravotnické právo v advokátní praxi Mgr. Jiřího Zbořila, kde zastupuje a obhajuje lékaře při soudních jednáních trestně právního charakteru. Své praktické znalosti dále předává jako odborný asistent v Ústavu pro studium odborných předmětů a praktických dovedností Fakulty zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci, kde se zaměřuje na trestní odpovědnost lékaře. Je činný jako lektor a vysokoškolský pedagog medicínského a zdravotnického práva na řadě českých vysokých škol. Pravidelně se účastní řady odborných grantových programů a konferencí a spolupracuje s lékařskými odborníky z lékařských fakult v rámci celé České republiky. Od roku 2014 je lektorem předmětu Trestní odpovědnost lékaře a správní trestání na úseku zdravotnictví v rámci profesně vzdělávacího programu MBA Management ve zdravotnictví na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a na European Business School SE.

 

 

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 98.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 5. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 30. 5. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X