Tisk

Aktuální otázky rozhodčího řízení 2018 - 12.6.2018

Na jaře 2018 uplyne 6 let od účinnosti zásadní novely zákona č. 216/1994 Sb., o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů, který byl přijat zákonem č. 19/2012 Sb. Seminář, který jsme pro Vás připravili, má za cíl seznámit jeho posluchače s aktuální problematikou rozhodčího řízení ve světle aktuální judikatury a doktríny.

Tento seminář je připraven zejména pro advokáty, rozhodce, kteří se věnují rozhodčímu řízení nebo zastupování v něm a pro ředitele, jednatele a majitele společností, kteří by chtěli v rámci firemní politiky minimalizovat problémy s obchodními partnery a rádi by našli nástroj, jenž tyto nesnáze rychle a efektivně vyřeší.  

Informace o semináři

Název semináře:Aktuální otázky rozhodčího řízení 2018
Datum konání semináře:12.6.2018
Čas konání:9:30 - 13:00
Místo konání semináře:Jablonského 640/2, 170 00 Praha 7 - Holešovice
Cena:2 200,- Kč
 
 

Program semináře

Poutavou a srozumitelnou formou se na semináři dozvíte vše potřebné, bude prostor i na Vaše praktické dotazy, které zasílejte předem na adresu cps@ustavprava.cz

 • Rozhodčí smlouva – forma, náležitosti a modality rozhodčí smlouvy
 • Procesní povaha rozhodčí smlouvy, separabilita
 • Arbitrabilita
 • Určení rozhodce do funkce
 • Pravidla rozhodčího řízení
 • Pomocná funkce soudu
 • Kontrolní funkce soudu - zrušení rozhodčího nálezu soudem
 • Rozhodčí nález jako exekuční titul (právní moc, vykonatelnost, doručování
 • Rozhodčí nález v insolvenčním řízení (konkurence obou řízení, přezkum pohledávky přiznané rozhodčím nálezem)
 • Rozhodčí řízení a nový občanský zákoník 
 • Diskuse, dotazy

Lektor

JUDr. Luděk Lisse, Ph.D. LL.M. MPA a Mgr. Jan Hrabec

 

Luděk Lisse se specializuje na obchodní právo, insolvenční právo a na právo rozhodčího řízení. Je činný jako lektor v oblasti tuzemské, mezinárodní a investiční arbitráže a dále v oblasti obchodního práva, kde se specializuje zejména na problematiku kapitálových společností a jejich statutárních orgánů. V letech 2003-2012 také působil jako vysokoškolský pedagog na několika českých vysokých školách, kde vyučoval obchodní a občanské právo, civilní proces a arbitráže. Advokacii vykonává od roku 2003 a od téže doby se věnuje rozhodčímu řízení. Od roku 2005 je ředitelem Ústavu práva a právní vědy, o.p.s., kde se mj. v rámci vzdělávacích programů MBA a LL.M. věnuje též přednáškové činnosti, a od roku je 2009 rozhodcem Arbitrážního institutu při IAL SE. Jeho publikační činnost zahrnuje přes sto odborných článků v právních časopisech i na webových právních portálech. Vyjadřuje se rovněž k aktuálním kauzám pro média, např. pro Českou televizi, je též mj. autorem Komentáře k zákonu o rozhodčím řízení (LINDE 2012) a jedním z předních odborníků na tuto oblast v České republice. 

 

Jan Hrabec od počátku 2010 působí v advokátní kanceláři LISSE LEGAL®, s níž od roku 2013 spolupracuje jako advokát. Ve své právní praxi se zaměřuje na problematiku rozhodčího řízení nejen teoreticky, ale je aktivním rozhodcem, rozhoduje spory mezi obchodními korporacemi. Dále se věnuje smluvnímu právu, převážně pak problematice zajištění a utvrzení závazků, vymáhání pohledávek a dispozicemi s nemovitostmi. Od roku 2010 je rovněž rozhodcem Arbitrážního institutu při IAL SE, pro jehož pražskou pobočku vede řadu rozhodčích řízení převážně obchodního charakteru. Tématem arbitráží se Jan Hrabec zabývá i na poli přednáškovém. Kromě toho publikoval v časopisecké literatuře a na webových právních serverech řadu odborných příspěvků na témata rozhodčího řízení, smluvní pokuty, úroků z prodlení či zajišťovacích směnek. Hovoří česky a anglicky.

 

 

 

Organizační informace

K dispozici je omezený počet míst, proto je třeba se předem registrovat. Rezervaci své účasti realizujete vyplněním objednávkového formuláře. Konkrétní dotazy na seminář zodpovíme na čísle 224 247 011. Účastnický poplatek činí 2.200,- Kč a zahrnuje podklady k semináři a občerstvení. Účastnický poplatek musí  být uhrazen nejpozději 2 dny před konáním semináře na č.ú.: 232414755/0300. Zpráva pro příjemce: Název firmy či jméno fyzické osoby. Na seminář přineste doklad o zaplacení přihlášky. Daňový doklad Vám bude předán při prezenci. Během semináře není povoleno pořizovat audio ani videozáznam. Přihlášením na seminář dává jeho účastník souhlas s pořizováním fotodokumentace (fotografického záznamu ze semináře).

Zaslaná přihláška je závazná. V případě odhlášení v průběhu 14 dní před konáním semináře obdržíte zpět 50% účastnického poplatku. Při odhlášení 3 a méně pracovních dní před konáním semináře či při neúčasti bez odhlášení se platba nevrací. Neproběhla-li platba z Vaší strany před konáním semináře, bude Vám v prvním případě dofakturováno 50% účastnického poplatku. A ve druhém pak 100% účastnického poplatku. Objednávku lze převést na třetí osobu (na kolegu/kolegyni apod.). Odhlášení ze semináře musí být provedeno písemně nebo e-mailem).

Pořadatel si v případě vážných důvodů vyhrazuje právo na změnu programu. Náklady na cestovné a ubytování v místě konání akce nejsou v ceně.

Pořadatel semináře je oprávněn změnit jeho lektora, den, čas či místo konání. V takovém případě se již uhrazený účastnický poplatek vrací pouze k žádosti jeho plátce. Pořadatel semináře je dále oprávněn seminář bez náhrady zrušit, v takovém případě se již uhrazený účastnický poplatek bez dalšího vrací.  Pořadatel je o všech změnách semináře nebo o jeho zrušení povinen bezodkladně informovat registrované účastníky semináře prostřednictvím kontaktů, které mu byly účastníky poskytnuty, zejména e-mailem či telefonicky.

Zpět na semináře

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kalendář seminářů
« »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5

5.4.2018

Zápis ke studiu a seminář na téma: „Jak psát odborné práce“ POUZE PRO STUDENTY

TENTO SEMINÁŘ JE URČEN POUZE PRO STUDENTY I. SEMESTRU ÚSTAVU PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY, O.P.S. 

Vážení studenti,

součástí  Zápisu ke studiu, který se bude konat 5. 4. 2018, je také seminář na téma „Jak psát odborné práce“ s Ing. Pavlem Mariničem, Ph.D. MBA, který jsme pro Vás připravili jako bonus a který je součástí Zápisu.

Přihláška na Zápis ke studiu:

Pro přihlášení na Zápis je nutné vyplnit el. přihlášku na našich webových stránkách. Vyplněním této přihlášky jste přihlášeni jak na Zápis jako takový, tak na seminář. Zápis bude událostí neformální. Společenský oděv proto není nutností. Během setkání Vám budou poskytnuty informace o studiu, studijní materiály, indexy a odpovědi na Vaše případné dotazy ohledně průběhu studia.

K zápisu se, prosím, dostavte alespoň o 30 minut dříve, abychom Vám mohli předat připravené materiály a výkazy o studiu (indexy).

Cílem semináře je seznámit zájemce s teoreticko-metodologickými aspekty a přístupy ve vědecké práci, jakož i s metodikou tvorby a různorodosti forem základních publikačních výstupů z vědecko-výzkumných aktivit.

Hlavní přínosy semináře:

Hlavním přínosem semináře je získání poznatků o tom, jak psát správně odborné práce nejen z hlediska obsahového, ale též z hlediska formálních úprav. Seminář je „vstupní branou“ do studia profesních vzdělávacích programů a poskytuje studentům návod, jak psát úspěšně seminární postupové práce na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a úspěšně absolvovat studium.

 

Více informací

6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Všechny semináře
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X