Tisk

Katastr nemovitostí po 1.1.2014 - 29.5.2014

Co je cílem semináře

Cílem tohoto semináře je seznámit posluchače s obsahem a předmětem evidence katastru po přijetí nového občanského zákoníku platného od roku 2014, druhy zápisů, průběhem jednotlivých řízení před katastrálním úřadem, rozsahem přezkumné činnosti úřadu a zdokonalit je v této oblasti.

Seminář je zaměřen na nové pojetí nemovitosti, právní úpravu nemovitostí a práv k nim, sepisování  a obsah smluv a podání úřadu, jakož i problematiky vlastnických a jiných věcných práv evidovaných v katastru v kontextu praktických příkladů a případových studií v souvislosti s novou právní úpravou po 1.1.2014.  

 

Informace o semináři

Název semináře:Katastr nemovitostí po 1.1.2014
Datum konání semináře:29.5.2014
Čas konání:9:00-14:00
Místo konání semináře:Konviktská 24, 110 00 Praha 1
Cena:2 400,- Kč
 
 

Program semináře

 • Dopad nového občanského zákoníku na veřejný seznam nemovitostí, nový katastrální zákon 2014

 • Zásada materiální publicity, zásada intabulační, zásada priority a další hlavní zásady KN

 • Nová definice nemovitosti 

 • Zásada "superficies solo cedit"

 • Předmět evidence v katastru nemovitostí podle nového katastrálního zákona 

 • Právo stavby

 • Nájem a pacht

 • Reálná břemena a služebnosti

 • Bytové spoluvlastnictví

 • Přezkumná činnost úřadu, rozhodnutí a opravné prostředky 

 • Výpis z katastru nemovitostí a jeho obsah

 • Geometrický plán - ukázka s výkladem 

 • Digitální katastrální mapa, její tvorba a účel

 • Nová práva zapisovaná do katastru nemovitostí od roku 2014

 • Druhy zápisů - nový obsah pojmů vklad a záznam a nové poznámky (k osobě, k nemovitosti a spornosti)

 • Náležitosti vkladového podání, soukromé a veřejné vkladové listiny v roce 2014

Lektor

JUDr. Daniela Šustrová

Pracuje jako vedoucí Kanceláře úřadu Katastrálního úřadu pro hlavní město Prahu.

Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, na které získala i doktorát. Profesní kariéru zahájila v advokacii a po odchodu do státní správy se dlouhodobě věnuje problematice katastru nemovitostí a právních vztahů k nemovitostem.

Věnuje se rovněž publikační a lektorské činnosti a v současné době přednáší též na katedře občanského práva a pracovního práva a katedře správního práva a správní vědy Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a na katedře soukromého práva vysoké školy CEVRO INSTITUT v Praze.

Organizační informace

K dispozici je omezený počet míst, proto je třeba se předem registrovat. Rezervaci své účasti realizujete vyplněním objednávkového formuláře. Konkrétní dotazy na seminář zodpovíme na čísle 224 247 011. Účastnický poplatek činí 2400 Kč a zahrnuje podklady k semináři a občerstvení. Účastnický poplatek musí  být uhrazen nejpozději 2 před konáním semináře na č.ú.: 232414755/0300. Zpráva pro příjemce: Název firmy či jméno fyzické osoby. Na seminář přineste doklad o zaplacení přihlášky. Daňový doklad Vám bude předán při prezenci. Během semináře není povoleno pořizovat audio ani videozáznam. Přihlášením na seminář dává jeho účastník souhlas s pořizováním fotodokumentace (fotografického záznamu ze semináře).

Zaslaná přihláška je závazná. V případě odhlášení v průběhu 14 dní před konáním semináře obdržíte zpět 50% účastnického poplatku. Při odhlášení 3 a méně pracovních dní před konáním semináře či při neúčasti bez odhlášení se platba nevrací. Neproběhla-li platba z Vaší strany před konáním semináře, bude Vám v prvním případě dofakturováno 50% účastnického poplatku. A ve druhém pak 100% účastnického poplatku. Objednávku lze převést na třetí osobu (na kolegu/kolegyni apod.). Odhlášení ze semináře musí být provedeno písemně nebo e-mailem).

Pořadatel si v případě vážných důvodů vyhrazuje právo na změnu programu. Náklady na cestovné a ubytování v místě konání akce nejsou v ceně.

Pořadatel semináře je oprávněn změnit jeho lektora, den, čas či místo konání. V takovém případě se již uhrazený účastnický poplatek vrací pouze k žádosti jeho plátce. Pořadatel semináře je dále oprávněn seminář bez náhrady zrušit, v takovém případě se již uhrazený účastnický poplatek bez dalšího vrací.  Pořadatel je o všech změnách semináře nebo o jeho zrušení povinen bezodkladně informovat registrované účastníky semináře prostřednictvím kontaktů, které mu byly účastníky poskytnuty, zejména e-mailem či telefonicky.

Zpět na semináře

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kalendář seminářů
»
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15

15.2.2018

Business etiketa nejen pro manažery

Není umění dostat se do vyšší společnosti nebo na společenskou akci. Umění je v takové situaci obstát, cítit se přirozeně a komfortně. Etiketa je řemeslo a jako takové se dá naučit a zažít. Znalost Etikety vám možná ne vždy pomůže, ale rozhodně vám nikdy neuškodí! Etiketa nám totiž říká, CO máme dělat, abychom uspěli.

Komu je seminář určen

Tento seminář je určen představitelům vyššího a středního managementu obchodních společností, družstev, jakož i státních organizací, podnikatelům, manažerům a majitelům firem, a všem, kteří při své profesní praxi absolvují mnoho jednání, při nichž je součástí úspěchu znát etiketu oblékání a jednání s obchodními partnery.

Více informací

16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Všechny semináře
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X