Tisk

Pracovní právo - 24.7.2012

„Více než 300 změn - jde o nejrozsáhlejší novelu zákoníku práce od nabytí jeho účinnosti... jak je uhlídat a jak s nimi pracovat“

"Takže ten zaměstnanec si může v době pracovní neschopnosti jezdit po výletech nebo malovat byt a my mu ještě budeme platit nemocenskou? Nemáme náhodou možnost s tím něco udělat?"

Otázka ředitele firmy sice personalistku poněkud zaskočila, pak si ale vzpomněla na výborný seminář, na kterém byla minulý týden v Ústavu práva a právní vědy v Paláci Konvikt.

„Samozřejmě, že s tím můžeme něco udělat, pane řediteli…“, zněla proto rychlá odpověď,   „zrovna tak jako můžeme dát do souladu Vaši pozici generálního ředitele s výkonem funkce předsedy představenstva“.

Podobné  případy  možná  řešíte i ve vaší firmě, spolu s problematikou výkonu  závislé práce a omezenými možnostmi prodlužování  pracovního poměru na dobu určitou.

Abychom vám pomohli tyto situace řešit, na semináři  „Více než 300 změn – jde o nejrozsáhlejší novelu zákoníku práce od nabytí jeho účinnosti ... jak je uhlídat a jak s nimi pracovat“ se dozvíte, jaké máte v podobných případech možnosti. Přehled přijatých změn v zákoníku práce, zákoně o zaměstnanosti a dalších souvisejících zákonech.

Kdo by se měl semináře zúčastnit
Tento seminář je připraven zejména pro personalisty, podnikové právníky, manažery, ředitele, jednatele a majitele společností, kteří chtějí získat jistotu při řešení pracovněprávních vztahů nejen svých, ale zejména ve vztahu ke svým zaměstnancům, ale i vůči spolupracujícím osobám na základě obchodněprávního vztahu.

Informace o semináři

Název semináře:Pracovní právo
Datum konání semináře:24.7.2012
Čas konání:9:00 - 14:00
Místo konání semináře:Konviktská 24, 110 00 Praha 1 - Staré Město
Cena:2 000,- Kč
 
 

Program semináře

 • Novinky k předmětu úpravy a nové vymezení pracovněprávních vztahů, základní zásady, účastníci,  vztah zákoníku práce a občanského zákoníku

 • Novou definici závislé práce, vymezení nelegální práce,  postihy za porušení zákazu výkonu nelegální práce  („Švarcsystém“), kontroly ze strany Inspekce práce

 • Novinky k právním úkonům:  nová úprava neplatnosti právních úkonů, kolektivní smlouvy

 • Novou právní úpravu souběhu pracovního poměru a výkonu funkce statutárního orgánu

 • Právní úpravu pracovního poměru, vznik, změny, skončení pracovního poměru, nový výpověďní důvod, problémy z praxe, novou právní úpravu zkušební doby

 • Novou právní úpravu k dohodám o pracích konaných mimo pracovní poměr

 • Novinky k pracovní době a době odpočinku,  práce přesčas, dovolená , čerpání dovolené, náhrada za dovolenou,  krácení dovolené, překážky v práci

 • Budeme řešit problematiku odměňování za práci, odměnu za pracovní pohotovost  a srážky z příjmů (mzda, plat, změny o odměňování platem, příplatky, cestovní náhrady), novou právní úpravu odměňování  za práci přesčas,  dohody o srážkách ze mzdy

Stranou našeho zájmu nezůstane ani:

 • Péče o  zaměstnance, pracovní podmínky, odborný rozvoj, kvalifikační dohoda

 • Náhrada škody, odpovědnost zaměstnance a zaměstnavatele

 • Nová právní úprava Konkurenční doložky

 • Přechod práv a povinností z pracovněprávních vztahů,  nové upřesnění právní úpravy

 • Nová právní úprava pracovnělékařských služeb, její důsledky na oblast úpravy pracovněprávních vztahů

Lektor

JUDr. Marilla Kokešová

Seminářem vás bude provázet JUDr. Marilla Kokešová, advokátka. Působí jako samostatný advokát a lektor, má bohaté zkušenosti v oblasti pracovního práva, závazkového práva, obchodního a občanského práva, práva nemovitostí, podání a zastupování v soudních, arbitrážních, rozhodčích a správních řízeních.  V posledních letech se věnuje zejména pracovnímu a obchodnímu právu. Několik let publikovala on-line odpovědi zejména z oblasti pracovního práva v rámci pracovněprávní poradny ve spolupráci s několika internetovými servery, publikovala odborné články k pracovněprávní problematice se zaměřením na podnikatelskou praxi, vystupovala rovněž k právním otázkám v rámci pořadu ČT pro podnikatele POKR.

Organizační informace

K disposici omezený počet míst, proto je třeba se předem registrovat. Rezervaci své účasti realizujete vyplněním objednávkového formuláře. Konkrétní dotazy na seminář zodpovíme na čísle 224 247 011.

Účastnický poplatek 2 000 Kč zahrnuje studijní materiál a občerstvení. Měl by být uhrazen nejpozději dva dny před konáním semináře na č.ú.: 232414755/0300. Zpráva pro příjemce: Název firmy či jméno fyzické osoby. Na seminář přineste prosím doklad o zaplacení přihlášky. Daňový doklad bude předán při prezenci. Během akce není povoleno pořizovat audio ani videozáznam.

Pořadatel semináře je oprávněn změnit jeho lektora, den, čas či místo konání, v takovém případě se již uhrazený účastnický poplatek nevrací. Pořadatel semináře je dále oprávněn seminář bez náhrady zrušit, v takovém případě se již uhrazený účastnický poplatek k žádosti jeho plátce vrací. Pořadatel je o všech změnách semináře nebo o jeho zrušení povinen bezodkladně informovat registrované účastníky semináře prostřednictvím kontaktů, které mu byly účastníky poskytnuty, zejména e-mailem či telefonicky.

Zpět na semináře

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kalendář seminářů
»
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15

15.2.2018

Business etiketa nejen pro manažery

Není umění dostat se do vyšší společnosti nebo na společenskou akci. Umění je v takové situaci obstát, cítit se přirozeně a komfortně. Etiketa je řemeslo a jako takové se dá naučit a zažít. Znalost Etikety vám možná ne vždy pomůže, ale rozhodně vám nikdy neuškodí! Etiketa nám totiž říká, CO máme dělat, abychom uspěli.

Komu je seminář určen

Tento seminář je určen představitelům vyššího a středního managementu obchodních společností, družstev, jakož i státních organizací, podnikatelům, manažerům a majitelům firem, a všem, kteří při své profesní praxi absolvují mnoho jednání, při nichž je součástí úspěchu znát etiketu oblékání a jednání s obchodními partnery.

Více informací

16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Všechny semináře
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X