Tisk

Řízení a správa pohledávek - 10.7.2012

„Minimalizujte ztráty z nedobytných pohledávek… aneb Nenechte se dlužníky vodit za nos"

"Další pohledávka za 100 tisíc už 2 měsíce po splatnosti? Tak víte co? Budeme to naše zboží rovnou rozdávat kolemjdoucím na ulici!“ 

Jízlivá poznámka šéfa firmy při setkání s obchodním týmem zcela vystihovala neutěšenou situaci, se kterou se potýká velkoobchod s elektronikou už několik měsíců. Jak to, že dříve firma pohledávky téměř neevidovala a za poslední půlrok obchodní úsek neřeší nic jiného, než „neplatiče“?

Podobné problémy možná trápí i Vaši firmu. Pokud nejste se současným stavem spokojeni a sami cítíte, že je co zlepšovat na poli řízení finančních rizik, přijďte o změně strategie nahlas uvažovat na náš seminář „Minimalizujte ztráty z nedobytných pohledávek“. Zaměříme se na teoretickou, ale hlavně praktickou ukázku možností, jak lze pohledávky ošetřovat již před jejich vznikem a jak rychle a účinně lze pohledávky řešit.

Kdo by se měl semináře zúčastnit
Tento seminář je připraven zejména pro finanční a ekonomické manažery, ředitele, jednatele a majitele společností, kteří chtějí aktivně řešit problémy s pohledávkami a cítí potřebu být seznámeni s nejnovějšími trendy v oblasti řízení finančních rizik. Seminář je také vhodný pro vedoucí zaměstnance, v jejichž kompetenci je problematika pohledávek nebo jsou v častém kontaktu s dlužníky a chtějí si aktivně vyměnit zkušenosti a názory s vymáhání pohledávek po splatnosti za dlužníky v tuzemsku i v zahraničí.

Informace o semináři

Název semináře:Řízení a správa pohledávek
Datum konání semináře:10.7.2012
Čas konání:9:00 - 14:00
Místo konání semináře:Konviktská 24, 110 00 Praha 1 - Staré Město
Cena:2 000,- Kč
 
 

Program semináře

Prevence vzniku nedobytných pohledávek

 • Informační zdroje podniku
 • scoring/rating; pravděpodobnost úpadku;
 • finanční stabilita firem; základy finanční analýzy

Management pohledávek

 • úvod a právní minimum pro správu pohledávek
 • způsoby řešení pohledávek: interně, externě, mimosoudně, soudně
 • typologie dlužníků, komunikační strategie, druhy aktivity a jejich načasování

Řízení finančních rizik

 • rizika v životním cyklu zákazníka
 • rozpoznání krize podniku
 • cíle efektivního řízení finančních rizik

Lektor

Ing. Cyril Mores

Seminářem vás bude provázet Ing. Cyril Mores, jednatel společnosti Creditreform s.r.o. a člen asociační rady Asociace inkasních agentur CZ. Na téma řízení finančních rizik přednáší odborné veřejnosti a nepravidelně vydává články v odborných publikacích (Finanční management; Daně a právo v praxi). V oblasti managementu pohledávek vysvětluje přínosy a roli inkasních agentur z hlediska ochrany věřitele a jeho zájmů.

Organizační informace

K disposici omezený počet míst, proto je třeba se předem registrovat. Rezervaci své účasti realizujete vyplněním objednávkového formuláře. Konkrétní dotazy na seminář zodpovíme na čísle 224 247 011.

Účastnický poplatek 2 000 Kč zahrnuje studijní materiál a občerstvení. Měl by být uhrazen nejpozději dva dny před konáním semináře na č.ú.: 232414755/0300. Zpráva pro příjemce: Název firmy či jméno fyzické osoby. Na seminář přineste prosím doklad o zaplacení přihlášky. Daňový doklad bude předán při prezenci. Během akce není povoleno pořizovat audio ani videozáznam.

Pořadatel semináře je oprávněn změnit jeho lektora, den, čas či místo konání, v takovém případě se již uhrazený účastnický poplatek nevrací. Pořadatel semináře je dále oprávněn seminář bez náhrady zrušit, v takovém případě se již uhrazený účastnický poplatek k žádosti jeho plátce vrací. Pořadatel je o všech změnách semináře nebo o jeho zrušení povinen bezodkladně informovat registrované účastníky semináře prostřednictvím kontaktů, které mu byly účastníky poskytnuty, zejména e-mailem či telefonicky.

Zpět na semináře

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kalendář seminářů
»
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7

7.12.2017

Promoce 2017

TERMÍN PRO ZASÍLÁNÍ PŘIHLÁŠEK BYL UZAVŘEN 1.12.2017 VE 12:00!

 

Vážení absolventi, 

dovolujeme si vás touto cestou pozvat ke slavnostní promoci, která se bude konat dne 7. 12. 2017 v čase 14:00  - 16:00 v pražském Rudolfinu v nádherných prostorách Sukovy síně.  

S ohledem na kapacitu Sukovy síně (220 míst) není počet Vašeho doprovodu nijak limitován. 

Těšíme se na Vaši hojnou účast i účast Vašich rodinných příslušníků, přátel a blízkých.

Společenský oblek je podmínkou.

 

Více informací

8 9 10
11 12

12.12.2017

Stress management a relaxace

V kurzu se naučíte, jak se ubránit syndromu vyhoření a zjistíte, kde máte hledat zdroje energie. Hledání životní harmonie je to nejdůležitější v životě – získat klid a moudrost je smyslem života. Musíte porozumět jak stress vzniká a proč – uvědomit si psychické a fyzické napětí a stresové faktory. Poznáte účinné techniky relaxace, které lze snadno použít v našem každodenním životě…Komu je seminář určen

 • všem manažerům, vedoucím týmů, leaderům
 • každému, kdo trpí stresem
 • každému, kdo chce být zdravý a šťastný

Více informací

13 14 15 16 17
18 19

19.12.2017

Soudní judikatura v oblasti rodinného práva

Cílem semináře je představení základní judikatury obecných soudů, Nejvyššího soudu a zejména Ústavního soudu ve vztahu k rodinné problematice (opatrovnické spory, řízení ve věcech nezletilých dětí, výživné, styk rodičů s dětmi, střídavá péče, zákaz styku, rozhodování rodičů o volbě školy dítěte, osvojení, adopce dětí homosexuálními páry, právo dítěte na názor, konflikt práva otců a dětí, společné jmění manželů, výživné na manželku apod.).

Zaměření na vymezení a charakteristiku pojmů: judikatura – judikát – nález - právní závaznost – ústavní stížnost – sjednocovací judikatura Nejvyššího soudu – nový občanský zákoník – právo dítěte vyjádřit se a být slyšeno. 

Více informací

20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Všechny semináře
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X