Tisk

Řízení a správa pohledávek - 10.7.2012

„Minimalizujte ztráty z nedobytných pohledávek… aneb Nenechte se dlužníky vodit za nos"

"Další pohledávka za 100 tisíc už 2 měsíce po splatnosti? Tak víte co? Budeme to naše zboží rovnou rozdávat kolemjdoucím na ulici!“ 

Jízlivá poznámka šéfa firmy při setkání s obchodním týmem zcela vystihovala neutěšenou situaci, se kterou se potýká velkoobchod s elektronikou už několik měsíců. Jak to, že dříve firma pohledávky téměř neevidovala a za poslední půlrok obchodní úsek neřeší nic jiného, než „neplatiče“?

Podobné problémy možná trápí i Vaši firmu. Pokud nejste se současným stavem spokojeni a sami cítíte, že je co zlepšovat na poli řízení finančních rizik, přijďte o změně strategie nahlas uvažovat na náš seminář „Minimalizujte ztráty z nedobytných pohledávek“. Zaměříme se na teoretickou, ale hlavně praktickou ukázku možností, jak lze pohledávky ošetřovat již před jejich vznikem a jak rychle a účinně lze pohledávky řešit.

Kdo by se měl semináře zúčastnit
Tento seminář je připraven zejména pro finanční a ekonomické manažery, ředitele, jednatele a majitele společností, kteří chtějí aktivně řešit problémy s pohledávkami a cítí potřebu být seznámeni s nejnovějšími trendy v oblasti řízení finančních rizik. Seminář je také vhodný pro vedoucí zaměstnance, v jejichž kompetenci je problematika pohledávek nebo jsou v častém kontaktu s dlužníky a chtějí si aktivně vyměnit zkušenosti a názory s vymáhání pohledávek po splatnosti za dlužníky v tuzemsku i v zahraničí.

Informace o semináři

Název semináře:Řízení a správa pohledávek
Datum konání semináře:10.7.2012
Čas konání:9:00 - 14:00
Místo konání semináře:Konviktská 24, 110 00 Praha 1 - Staré Město
Cena:2 000,- Kč
 
 

Program semináře

Prevence vzniku nedobytných pohledávek

 • Informační zdroje podniku
 • scoring/rating; pravděpodobnost úpadku;
 • finanční stabilita firem; základy finanční analýzy

Management pohledávek

 • úvod a právní minimum pro správu pohledávek
 • způsoby řešení pohledávek: interně, externě, mimosoudně, soudně
 • typologie dlužníků, komunikační strategie, druhy aktivity a jejich načasování

Řízení finančních rizik

 • rizika v životním cyklu zákazníka
 • rozpoznání krize podniku
 • cíle efektivního řízení finančních rizik

Lektor

Ing. Cyril Mores

Seminářem vás bude provázet Ing. Cyril Mores, jednatel společnosti Creditreform s.r.o. a člen asociační rady Asociace inkasních agentur CZ. Na téma řízení finančních rizik přednáší odborné veřejnosti a nepravidelně vydává články v odborných publikacích (Finanční management; Daně a právo v praxi). V oblasti managementu pohledávek vysvětluje přínosy a roli inkasních agentur z hlediska ochrany věřitele a jeho zájmů.

Organizační informace

K disposici omezený počet míst, proto je třeba se předem registrovat. Rezervaci své účasti realizujete vyplněním objednávkového formuláře. Konkrétní dotazy na seminář zodpovíme na čísle 224 247 011.

Účastnický poplatek 2 000 Kč zahrnuje studijní materiál a občerstvení. Měl by být uhrazen nejpozději dva dny před konáním semináře na č.ú.: 232414755/0300. Zpráva pro příjemce: Název firmy či jméno fyzické osoby. Na seminář přineste prosím doklad o zaplacení přihlášky. Daňový doklad bude předán při prezenci. Během akce není povoleno pořizovat audio ani videozáznam.

Pořadatel semináře je oprávněn změnit jeho lektora, den, čas či místo konání, v takovém případě se již uhrazený účastnický poplatek nevrací. Pořadatel semináře je dále oprávněn seminář bez náhrady zrušit, v takovém případě se již uhrazený účastnický poplatek k žádosti jeho plátce vrací. Pořadatel je o všech změnách semináře nebo o jeho zrušení povinen bezodkladně informovat registrované účastníky semináře prostřednictvím kontaktů, které mu byly účastníky poskytnuty, zejména e-mailem či telefonicky.

Zpět na semináře

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kalendář seminářů
»
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5

5.10.2017

Time management IV. generace

Není čas ztrácet čas! Čas se stále zrychluje a my musíme toho každý den stihnout stále více - kde tedy čas navíc vzít? Svůj čas můžete sami řídit, pokud ovšem víte, jak na to… Na semináři najdete spolehlivé návody, jak ušetřit svůj drahocenný čas v každodenním shonu náročného života dnešní doby. Uvidíte, kde a jak lze čas ušetřit. Stanete se pánem svého času!

 Komu je seminář určen

 • všem manažerům, vedoucím týmů, leaderům
 • každému, kdo chce ušetřit svůj čas
 • každému, kdo chce mít více volného času pro sebe

 

Více informací

6 7 8
9 10 11 12

12.10.2017

Zápis ke studiu a seminář na téma: „Jak psát odborné práce“ POUZE PRO STUDENTY

TENTO SEMINÁŘ JE URČEN POUZE PRO STUDENTY I. SEMESTRU ÚSTAVU PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY, O.P.S. 

Vážení studenti,

součástí  Zápisu ke studiu, který se bude konat 12. 10. 2017, je také seminář na téma „Jak psát odborné práce“ s Ing. Pavlem Mariničem, Ph.D. MBA, který jsme pro Vás připravili jako bonus a který je součástí Zápisu.

Přihláška na Zápis ke studiu:

Pro přihlášení na Zápis je nutné vyplnit el. přihlášku na našich webových stránkách. Vyplněním této přihlášky jste přihlášeni jak na Zápis jako takový, tak na seminář. Zápis bude událostí neformální. Společenský oděv proto není nutností. Během setkání Vám budou poskytnuty informace o studiu, studijní materiály, indexy a odpovědi na Vaše případné dotazy ohledně průběhu studia.

K zápisu se, prosím, dostavte alespoň o 30 minut dříve, abychom Vám mohli předat připravené materiály a výkazy o studiu (indexy).

Cílem semináře je seznámit zájemce s teoreticko-metodologickými aspekty a přístupy ve vědecké práci, jakož i s metodikou tvorby a různorodosti forem základních publikačních výstupů z vědecko-výzkumných aktivit.

Hlavní přínosy semináře:

Hlavním přínosem semináře je získání poznatků o tom, jak psát správně odborné práce nejen z hlediska obsahového, ale též z hlediska formálních úprav. Seminář je „vstupní branou“ do studia profesních vzdělávacích programů a poskytuje studentům návod, jak psát úspěšně seminární postupové práce na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a úspěšně absolvovat studium.

 

Více informací

13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24

24.10.2017

Vzory písemností, smluv, dohod a vnitrofiremních předpisů dle zaměstnavatele - aktuality pro rok 2018

Seminář je zaměřen na metodickou pomoc zaměstnavatelům v oblasti nejčastějších písemností podle zákoníku práce. S ohledem na změny, které nastaly v důsledku účinnosti nového občanského zákoníku a dalších předpisů došlo k formálním i obsahovým úpravám v používání personálních písemností. Ke každému vzoru bude proveden názorný výklad. Podle zákoníku práce může zaměstnavatel rovněž vydávat vlastní předpisy. Jejich význam je zdůrazněn zásadou „co není zakázáno, je dovoleno“, podle níž může ve vlastních předpisech zvyšovat práva zaměstnanců nad nároky uvedené v zákoníku práce. Seminář bude zaměřen i na používání smluv a dohod v personální práci podle nového občanského zákoníku. 

Více informací

25 26 27 28 29
30 31          
Všechny semináře
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X