Vystudoval PF UK v Praze. Působí jako advokát, rozhodce, člen České advokátní komory, lektor a člen správní rady Ústavu práva a právní vědy, a lektor European Business School SE. Je autorem řady odborných článků zejména z oblasti pracovního práva, je poradcem MPSV pro otázky legislativy v oblasti pracovního práva. Patří mezi nestory českého pracovního práva a nejpopulárnější lektory v této oblasti.
Panu Karáskovi však štěstí přálo. Našel v novinách vyhlášení výběrového řízení na výhodné pracovní místo. Jen podmínka vysokoškolského vzdělání ho zarazila, ale přesto se nenechal odradit. Láska k manželce a snaha o ukončení jejích výčitek byly dosti výraznými motivy.
V novém podniku si proto vyžádal dotazník, který pečlivě vyplnil. Aby odstranil pocit méněcennosti,myslivecek1 v rubrice „vzdělání“ se ohodnotil na vysokoškolského odborníka, když předtím padělal vysvědčení o „dospělosti“ vyšší lesnické školy. Samozřejmě, že do zaměstnání byl přijat. Stupni jeho „vzdělání“odpovídala i důležitá funkce, a s tím nezbytné mzdové zařazení. Brzo dostal i lovecký lístek, a tím se z něho stal opravdový myslivec…
V sedmém nebi byla i paní Karásková. Sousedce Večeřové už nezáviděla postavení jejího manžela. Jednou týdně chodila ke kadeřníkovi a na zimu si koupila nový kostým. Nevím, jak by rostly nároky paní Karáskové, ale jistě by se zvětšovaly řadou neúměrnou ubíhání času.
Jednoho dne však přišla do firmy , kde byl pan Karásek zaměstnán, vnitropodniková kontrola, aby si podle osobních spisů ověřila vzdělání pracovníků. Každý musel prokázat své vědění nejen prací a praxí, ale i na „papíře.“ A tak pan Karásek, a s ním i jeho manželka, přišel zkrátka. Vlastně nepřišel s ničím, neboť při provedeném auditu nemohl prokázat vysokoškolské vzdělání.
Jeho celý postup a dvouletou činnost ve firmě na pracovním místě získaném podvodem, zhodnotil soud. Přihlédl i k iniciativním nápadům paní Karáskové, jako k polehčující okolnosti jejího manžela. Díky jeho dosavadní bezúhonnosti mu vyměřil šest měsíců podmíněně na jeden rok. Nikoliv jako lhůtu k doplnění vzdělání, nýbrž trest odnětí svobody pro podvod. Protož pan Karásek podle trestního zákona se obohatil tím, že jiného uvedl v omyl, musel vrátit i neprávem poskytovanou peněžní částku, která byla soudem označena jako bezdůvodné obohacení. Nejlépe však dopadla paní Karásková. Věci zakoupené v důsledku podvodně získané mzdy jejího manžela nemusela vracet…