Neverbální komunikace

Mgr. Soňa Uhrová

Lektor na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a European Business School SE

Neverbální komunikace neboli řeč těla, je souhrn prvků, kterým se navenek projevujeme. Jedná se o mimoslovní sdělení, která jsou předávána na vědomé či nevědomé úrovni při sociálně-komunikační interakci. Komunikace beze slov o nás přesto hodně vypovídá: Celkový vzhled, oblečení, naše gesta, mimika, oční kontakt i celkové postavení těla. To vše často mluví za nás, aniž bychom si to uvědomovali.

Modul „Neverbální komunikace“ se zabývá rozpoznáváním neverbálních signálů, které vysíláme my sami, cílem je také naučit se rozpoznávat, co nám tělem sdělují druzí. Dovednost naučit se číst projevy řeči těla je užitečným nástrojem v každodenní praxi obchodníka, people managera, právnických profesí i lékařů. Usnadní interpretaci v komunikaci, odhalí emoce, napětí, předstírání, či lež. V modulu se budeme věnovat také specifické oblasti neverbální komunikace pod tlakem a ve stresové zátěži, včetně kalibrace klienta za použití technik neuro-lingvistického programování.

Metodou kurzu je výklad, praktický nácvik a analýza konkrétní komunikační situace, moderovaná diskuse a výměna zkušeností. Metodou seminárních prací, zpracovávaných v rámci kurzu, jsou kazuistické analýzy a případové studie neverbální komunikace v rámci každodenní praxe.

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.