Vzory písemností, smluv, dohod a vnitrofiremních předpisů, které vydává zaměstnavatel, aktuality pro rok 2019

Seminář je zaměřen na metodickou pomoc zaměstnavatelům v oblasti nejčastějších písemností podle  zákoníku práce. S ohledem na změny, které nastaly  v důsledku účinnosti nového občanského zákoníku a dalších předpisů došlo k formálním i obsahovým úpravám v používání personálních písemností. Ke každému vzoru bude proveden názorný výklad. Podle  zákoníku práce může zaměstnavatel rovněž vydávat vlastní předpisy. Jejich význam je zdůrazněn   zásadou „co není zakázáno, je dovoleno“, podle níž může ve vlastních předpisech zvyšovat práva zaměstnanců nad nároky uvedené v zákoníku práce. Seminář bude zaměřen i na používání smluv a dohod v personální práci podle nového občanského zákoníku.

Program semináře

Legislativní aktuality ke dni konání semináře

Vznik  pracovněprávního vztahu:

  • Vzory pracovní smlouvy v podnikatelských a nepodnikatelských subjektech, dohody o pracovní činnosti, dohody o provedení práce
  • Dohoda o příslibu zaměstnání
  • Dohoda mezi zaměstnavatelem a zdravotnickým zařízením (lékařem) o poskytování preventivní péče

Změna a skončení pracovního poměru:

  • Oznámení o změně druhu práce, místa výkonu práce (přeložení). Dohoda o skončení pracovního poměru, výpověď z pracovního poměru.

Pronajímání a zapůjčování zaměstnanců:

  • Pracovní smlouva mezi agenturou a zaměstnancem – Dohoda mezi agenturou a uživatelem – Pokyn k práci pro zaměstnance –Dočasné zapůjčení zaměstnanců

Pracovní doba a dovolená :

Stanovení nerovnoměrného rozvrhu pracovní doby – Konto pracovní doby – Úprava pracovní doby – Určení nástupu dovolené – Písemnosti ke krácení dovolené –

Písemnosti v oblasti mezd a platů:

 Mzdový výměr, osobní příplatky, určení platu, předpis pro odměny

Překážky v práci, pracovní volno:

Písemnosti k překážkám v práci – neplacené pracovní volno- důležité osobní překážky -

Náhrada škody:

Záznam o pracovním úrazu – dohoda o náhradě škody- písemnosti určené k úhradě škody -

Smlouvy a dohody podle občanského zákoníku – započtení nároků, dohoda o srážkách ze mzdy podle občanského zákoníku – smluvní pokuta – promlčení nároků a jejich zánik – zastupování zaměstnavatele, překročení plné moci – bezdůvodné obohacení

Ostatní :

Dohoda o zvýšení kvalifikace – Dohoda o (hmotné) odpovědnosti – Dohoda o svěřených předmětech –  Vzory dalších písemností k jednotlivým oblastem  zákoníku práce  (např. Vnitřní předpis zvyšující práva zaměstnanců)

Diskuse,odpovědi na dotazy

K dispozici je omezený počet míst, proto je třeba se předem registrovat. Rezervaci své účasti realizujete vyplněním objednávkového formuláře. Konkrétní dotazy na seminář zodpovíme na čísle 224 247 011. Účastnický poplatek činí 1. 800,- Kč. Účastnický poplatek musí být uhrazen nejpozději 2 dny před konáním semináře na č.ú.: 232414755/0300. Zpráva pro příjemce: Název firmy či jméno fyzické osoby. Na seminář přineste doklad o zaplacení přihlášky. Daňový doklad Vám bude předán při prezenci. Během semináře není povoleno pořizovat audio ani videozáznam. Přihlášením na seminář dává jeho účastník souhlas s pořizováním fotodokumentace (fotografického záznamu ze semináře).

Zaslaná přihláška je závazná. V případě odhlášení v průběhu 14 dní před konáním semináře obdržíte zpět 50% účastnického poplatku. Při odhlášení 3 a méně pracovních dní před konáním semináře či při neúčasti bez odhlášení se platba nevrací. Neproběhla-li platba z Vaší strany před konáním semináře, bude Vám v prvním případě dofakturováno 50% účastnického poplatku, a ve druhém pak 100% účastnického poplatku. Objednávku lze převést na třetí osobu (na kolegu/kolegyni apod.). Odhlášení ze semináře musí být provedeno písemně nebo e-mailem).

Pořadatel si v případě vážných důvodů vyhrazuje právo na změnu programu. Náklady na cestovné a ubytování v místě konání akce nejsou v ceně.

Pořadatel semináře je oprávněn změnit jeho lektora, den, čas či místo konání. V takovém případě se již uhrazený účastnický poplatek vrací pouze k žádosti jeho plátce. Pořadatel semináře je dále oprávněn seminář bez náhrady zrušit, v takovém případě se již uhrazený účastnický poplatek bez dalšího vrací. Pořadatel je o všech změnách semináře nebo o jeho zrušení povinen bezodkladně informovat registrované účastníky semináře prostřednictvím kontaktů, které mu byly účastníky poskytnuty, zejména e-mailem či telefonicky.

Ceny uvedené na webu jsou včetně DPH.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.