Tisk

Jak se stát profesionálním mediátorem

Cíl modulu:

Cílem modulu je seznámit jeho posluchače s možným uplatněním v oblasti poskytovatelů služeb mediátora na území České republiky, přiblížit jim právní postavení mediátora v českém právním řádu a jeho možnosti ve vztahu k výkonu funkce mediátora, vysvětlení, jaké zákonné požadavky klade český zákon o mediaci na osobu, která se chce stát mediátorem, a jakým způsobem probíhají profesní zkoušky na mediátora, co všechno by měl člověk znát, a co všechno musí člověk splnit, aby se mohl zkoušek zúčastnit, a jakým způsobem profesí zkouška probíhá.

Obsah modulu:

Zásadní výhodou tohoto modulu je, že posluchači přiblíží, jak probíhají zkoušky na mediátora a dá mu tipy, jak je úspěšně zvládnout, které se nikde nedočte a nikde jinde nedozví. Součástí modulu je simulované zkouška na mediátora, během které budou účastníci programu vystupovat v roli zkoušených i zkoušejících a vzájemně si vyměňovat role tak, aby pochopili podstatu profesní zkoušky a dokázali se na ni v praxi co nejlépe připravit. Skutečnou devizou je osoba lektorky kurzu, kterou je exministryně vlády České republiky a zkušená advokátka a mediátorka doktorka Daniela Kovářová, které má za sebou bohaté zkušenosti z oblasti legislativy, advokacie, mediace i interpersonálního vyjednávání.
Diskutovány budou pochopitelně i otázky postavení mediátora při mediaci, účel a zásady mediace, smlouva o provedení mediace, mediační dohoda, povinnosti mediátora, studentům budou přiblíženy jednotlivé fáze mediace, povinnost mlčenlivosti mediátora, dohled nad činností mediátora, seznam mediátorů, zkouška mediátora, vynutitelnost dohod vztahujících se k mediaci. Studenti se po absolvování modulu stanou zkušenými v procesu mediace jako takové, a dále i v dílčích otázkách odmítnutí mediace, ukončení mediace, určení odměny a náhrady nákladů mediátora, zániku oprávnění k výkonu činnosti mediátora, mediace a běhu promlčecí lhůty. Modul je velice praktickým a profesionálním shrnutím konkrétních poznatků z praxe.

Garant modulu:

JUDr. Daniela Kovářová
Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně (nyní Masarykova univerzita), kde získala titul doktorky práv. Po složení advokátních zkoušek si v Plzni otevřela vlastní advokátní praxi zaměřenou na smluvní agendu, rodinné právo a obhajoby v trestních věcech.  Od roku 1997 spolupracuje s Českou advokátní komorou. Od roku 2002 je zkušební komisařkou u advokátních zkoušek pro obor trestní právo a obhajoba.
Od května 2008 do ledna 2011 byla ředitelkou Justiční akademie, vzdělávací instituce pro soudce, státní zástupce a další zaměstnance rezortu spravedlnosti. Od května 2009 do července 2011 byla ministryní spravedlnosti ve vládě Jana Fischera. V březnu 2011 se vrátila zpátky do advokacie, do září 2012 vedla sdružení advokátů nazvané Advokátní kancelář JUDr. Daniela Kovářová a partneři. Nyní působí jako samostatná advokátka a spolupracovník nakladatelství Havlíček Brain Team.
Publikuje odborné články a fejetony v právnických časopisech a denním tisku. Je autorkou komentovaného advokátního tarifu a publikace o rétorice.
Od roku 2016 působí jako lektorka Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a European Business School SE, kde vyučuje moduly v programu LLM Rozhodce a Mediátor.

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 98.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 5. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 30. 5. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X