Tisk

Koučink pro manažery

Obecně o předmětu:

Koučování (též koučing nebo koučink) je metoda poradenství a školení, pro niž je charakteristické, že trenér (kouč) nedává pevné rady a doporučení, ale hledá řešení společně s klientem. Termín pochází z anglického slovesa coach (trénovat, vést). Definice koučování vyzdvihuje, že „dospělý člověk se nejlépe učí praxí a vlastní zkušeností“, a koučování charakterizuje jako metodu užívanou „k taktnímu a ohleduplnému ovlivňování Maren Fischer-Epe uvádí, že „koučování je kombinace individuálního poradenství, osobní zpětné vazby a prakticky orientovaného tréninku; účelem je dosahování profesního a osobnostního rozvoje.“ Koučování není psychoterapie, i když může koučování mít někdy podobný efekt jako psychoterapie, není ho dosaženo skrz psychologické a psychoterapeutické teorie, ale díky vlastní cestě, kterou si klient k výsledku najde.

Koučové vystupují jako spolupracovníci, průvodci, důvěrníci, partneři. Pracují s jedinci tak, že je pomocí otázek navigují k různým úhlům pohledu na věc, dodávají podporu a povzbuzení. Kouč klientovi neradí a neovlivňuje ho svým postojem. U kouče je důležitá jeho osobní zralost.

Obsah modulu:

Pozornost věnujte vymezení toho, co je koučink a vymezení toho, co koučink není. Zodpovědět byste měli, jaký je rozdíl mezi koučinkem a terapiíí a koučinkem a klasickým vedením lidí. Pozornost věnujte tomu, jak a kdy koučink vznikl, které osobnosti patří mezi zakladatele koučinku. Porozumět byste měli tomu, jak pracuje a jak se vyvíjel lidský mozek. Zodpovědět byste měli, jaké jsou obecně přínosy koučinku a jaké mohou být překážky v koučování. Zaměřte se na principy, na kterých koučink pracuje. Vysvětlit byste měli, co je to vizualizace a jakou roli hraje v koučinku. Zodpovědět byste měli, jak lze koučink využít v praxi. Pozornost věnujte vlastnímu nácviku koučovacího procesu.

Cíl modulu:

Porozumět byste měli tomu, co to je koučovací proces, jak koučování probíhá, jaké jsou jednotlivé fáze koučovacího procesu. Zodpovědět byste měli, proč je pro koučování důležité stanovení cíle, co je to S.M.A.R.T. technika. Pozornost věnujte jednotlivým technikám koučování. Porozumět byste měli koučovací technice G.R.O.W. Zaměřte se na význam otázek v koučovacím procesu, jaké druhy otázek známe, co může být jejich přínosem, jaké jsou výhody a nevýhody otevřených a uzavřených otázek.

Zaměřit byste se měli na koučování osobního růstu a business koučink. Zaměřte se na význam zpětné vazby v koučování, v čem tkví její důležitost. Pozornost věnujte vlastnímu nácviku koučovacího procesu.

Pozornost budeme v rámci modulu věnovat zejména tomu, co může být překážkami v koučování v manažerské praxi. Vymezte, jaký je rozdíl mezi klasickým vedením lidí a jejich koučováním. Pozornost věnujte tomu, jaký může mýt koučink přínos v manažerské praxi. Pozornost věnujte vlastnímu nácviku koučovacího procesu.

Garant modulu:

Ivona Homolková

Lektorka, koučka s pedagogicko – psychologickým vzděláním, manažerskými zkušenosti, s certifikací lektora vzdělávání dospělých a kouče NLP. V oblasti rozvoje a vzdělávání dospělých pracuje od roku 1991. Manažerské a obchodní zkušenosti získala při vedení vzdělávací firmy – obchodního zastoupení „Intrinsic marketing of Britain and USA“. Spolupodílela se na rozvoji české vzdělávací firmy GRO – Globální rozvoj osobnosti. Ve své praxi se věnuje především tvorbě a lektorskému vedení vzdělávacích programů zaměřených na komplexní rozvoj pracovníků v oblasti managementu, obchodu, osobního rozvoje; vytváření a vedení AC (assesment) a DC (development) center; osobnímu koučování manažerů; poradenství. Jako trenérka, lektorka a koučka spolupracuje s jednotlivci i skupinami a její přístup je založen především na partnerské spolupráci.

Pedagogické vzdělání získala při studiu SPgŠ, na Masarykově Univerzitě studovala psychologii, na Univerzitě Palackého získala certifikát lektora vzdělávání dospělých a pod organizací NLPEA se stala certifikovaným koučem Neuro – lingvistického programování. Od roku 2016 je lektorkou Koučinku pro manažery na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a na European Business School SE.

 

 

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 98.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 5. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 30. 5. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X