Tisk

Time management

Obecně o modulu:

Time management překládáme jako řízení času či hospodaření s časem, velmi úzce propojuje profesní život s osobním a nastavuje pravidla. Je nutné zdůraznit, že neexistuje univerzální model použitelný pro každého člověka. Ale existují obecně platné principy, jejichž dodržováním rozhodně zlepšíme nakládání se svým časem.

Cíl modulu:

Tento modul si klade za cíl proniknout do oblasti time managementu, naučit se základní principy této manažerské metody a v neposlední řadě si osvojit techniky, kterými lze dosahovat efektivnějších výkonů. V poslední dekádě je termín time managementu velmi aktuální a skloňovaný, především v komerčním sektoru, ze kterého aktivně prostupuje i do sektoru státní správy. Každý je někým nebo něčím nucen do určité míry hospodařit s časem. Pořadí, v němž jsou prováděny každodenní úkoly, má značný vliv na to, jak dalece je využívána každá minuta života. Osobní i pracovní.

Obsah modulu:

  • Time management – definice, základní členění, historie, procesy zavádění.
  • Time management – srovnávací analýza přístupu k time managementu. Aktivní zavádění time managementu - náhled z pozice zaměstnavatele; nařízené přijímání time managementu - náhled z pozice zaměstnance.
  • Zloději času: Vnější faktory – Obecná charakteristika vnějších faktorů, popsat základní vnější faktory jako elementy kradoucí čas (rušivé prahy, hluk, neohlášené návštěvy, dlouhá jednání, atd., …), vybrat tři konkrétní faktory, detailněji rozpracovat, navrhnout řešení do budoucna.
  • Zloději času: Vnitřní faktory – Obecná charakteristika vnitřních faktorů, popsat základní vnitřní faktory jako elementy kradoucí čas (disciplína, vůle, odsouvání řešení, nerozhodnost, mnoho činností naráz, atd.,…), vybrat tři konkrétní faktory, detailněji rozpracovat a navrhnout řešení do budoucna.
  • Zloději času: Vnitřní + vnější faktory – Obecná charakteristika kombinované formy faktorů, popsat základní typy kombinovaných faktorů jako elementy kradoucí čas (perfekcionismus, nejasné cíle, informační nekompetentnost, nízká míra spolupráce, neefektivní spolupráce, atd.,…), vybrat tři konkrétní faktory, detailněji rozpracovat a navrhnout řešení do budoucna.
  • Delegování úkolů jako způsob manažerského myšlení – pojetí delegování, cíle delegování, jak dosáhnout výsledku prostřednictvím druhých lidí, základní problémy při delegování a jejich řešení.
  • Metodika delegování,   Filosofie delegování, Fáze procesu delegování, Analýza času, Plánování, Efektivní komunikace,  Neefektivní využívání pomocných nástrojů jako problém time managementu,  Manažerské funkce a role, Chyby při využívání času,  Okamžité změny vedoucí k efektivitě, Osobní rozvoj,   Volnočasový time management, Řízení času ostatních, atd.

Garant modulu:

Bc. Jan Brodský, DiS.
Absolvent VŠ oboru Mezinárodní vztahy a Vyšší odborné školy Veřejnoprávní. Po několika letech na manažerských pozicích v komerční sféře působil od počátku roku 2009 do srpna 2013 v Institutu pro veřejnou správu Praha, organizaci, která se zaměřuje na vzdělávání úředníků a zaměstnanců české veřejné správy, kde měl na starosti právě zajištění a organizaci mnoha typů akcí. Působil také na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů Praha a zároveň je absolventem několika kurzů Diplomatické akademie. Je autorem desítek školení a odborných seminářů na klíč pro klientelu ve veřejné správě i komerčním sektoru a autorem nebo spolupracovníkem na dvou knihách. Zabývá se problematikou managementu, time managementu, diplomatického, obchodního a společenského protokolu.
 Od roku 2010 působí jako lektor Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a od roku 2013 se stal lektorem European Business School SE.

ÚSTAV PRÁVA A PRÁVNÍ VĚDY POSKYTUJE NEJVĚTŠÍ NABÍDKU MANAŽERSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ. Více informací

 
Přihlaste se a získejte studium prestižních manažerských programů MBA, LL.M., MPA a MSc. za cenu 98.000 Kč. Platí pouze při úhradě studia do 31. 5. 2018. Jako bonus získáte 5 seminářů zdarma!


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na Dni otevřených dveří Vás budou očekávat lidé z vedení školy, jakož i lektoři, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. a DBA programů. Dozvíte se informace o průběhu studia, jak si správně zvolit studijní program, kdy se konají tematická setkání, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu atd. Kromě malého občerstvení pro Vás budou připraveny materiály obsahující informace o studiu.


Nejbližší termín Dne otevřených dveří: 30. 5. 2018. Více informací zde

Chcete se dozvědět více?
Kontaktujte nás na bezplatné Zelené lince 800 208 008 nebo na tel.: +420 608 579 570, případně na e-mailové adrese cps@ustavprava.cz, kde si můžete sjednat osobní návštěvu.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Ing. Tereza Marková, DiS.
výkonná ředitelka
 
markova@ustavprava.eu
Tel.: 224 247 011
Zelená linka : 800 208 008

 

 

Proč studovat u násJak studium probíháPodmínky přijetí Lektorský týmPoplatky za studium

                      

 

 

800 208 008
ZAVOLEJTE NÁM
envelop
ZEPTEJTE SE
Odeslat
mobile
OZVEME SE
Odeslat
brochure
CHCI BROŽURU
Odeslat
Dotazy ke studiu Vám zodpovíme:
Po – Pá od 9 – 17hod.
Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz můžete nám zavolat nebo napsat:

Zelená linka.: 800 208 008
Mobil: 608 579 570
Telefon: 224 247 011

cps@ustavprava.eu

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách, které jsme pro Vás připravili. 


 

 

Volejte zdarma

Zavolejte nám zdarma, rádi zodpovíme Vaše dotazy na MBA studia. Po-Pá od 9-17 hodin.

800 208 008
X
X