Kdo jsme

Ústav práva a právní vědy, o.p.s. je česká právní a manažerská instituce zaměřená na poskytování profesního vzdělávání v rámci vzdělávacích programů v oblasti managementu (MBA, DBA, BBA) a v oblasti práva (LLM., LL.D., LL.B.). Ústav práva a právní vědy, o.p.s. a jeho lektoři používají při výuce metody online/by publication a vedou studenty k projektovému myšlení a změně vnitřního přístupu k řešené věci. Zaměřuje se na preferenci hard skills (tvrdých dovedností), k nimž si studenti mohou v případě zájmu doplnit jako povinně volitelné předměty i tzv. soft skills (měkké dovednosti).

Přihlaste se ke studiu a přidejte se k úspěšným i Vy. Těšíme se na Vás.

Tým ÚPPV

Obsah výuky jednotlivých programů vychází z nejnovějších zahraničních i tuzemských trendů v oblasti práva a managementu a aktuálních poznatků v oblasti vzdělávání manažerů ve světě a je plně přizpůsoben pro časově velmi zaneprázdněné účastníky. Kvalitu našich profesních vzdělávacích programů a celé instituce zajišťuje kvalitní lektorský tým a uikátí skladba našich programů, jakož i prestižní akreditace a členství v mezinárodních vzdělávacích asociacích. Výuku jednotlivých programů zajišťují špičkoví lektoři na vysoké odborné úrovni, kteří vynikají svými dlouholetými zkušenostmi a kteří jsou praktiky daného oboru.

Naše programy

Aktuální nabídka profesních programů pro rok 2021 je k dispozici ZDE

Tyto specializované vzdělávací programy poskytujeme studentům primárně ONLINE formou s minimálními prezenčními nároky. Organizace studia je velice flexibilní, využívající moderní e-learnigové nástroje umožňující individuální nastavení každému studentovi. Více informací o tom, jak studium probíhá, naleznete ZDE

Profesně vzdělávací programy na Ústavu práva a právní vědy nabízí účastníkům rozšíření jejich manažerských (MBA, DBA) či právních (LL.M., LL.D.) znalostí a dovedností nad rámec vysokoškolského vzdělání. Programy jsou určeny nejen pro manažery, osoby samostatně výdělečně činné a další podnikatele, vedoucí pracovníky a další zaměstnance státní správy či členy středního a vyššího managementu, ale pro všechny, kteří mají zájem o zdokonalení svých dosud nabytých znalostí a poznatků z oboru a jejich rozšíření především na poli praktického využití, a získání prestižního profesního titulu, který je bude prezentovat.

Naši lektoři

Lektorský tým Ústavu práva a právní vědy  je sestaven z kvalitních odborníků z praxe, z nichž se každý věnuje konkrétní oblasti daného vzdělávacího programu. Díky jejich pomoci jsou studenti schopni efektivně aplikovat teoretické znalosti do praxe.

Výuka lektorů je založená na skutečných příkladech, reálných projektech a případových studiích. Výsledkem a přidanou hodnotou tohoto způsobu výuky jsou cenné návody, rady i postupy (know-how) pro zkvalitnění nejrůznějších firemních procesů či komunikace využitelné v každodenní profesní praxi.

Díky online či kombinované formě studia si mohou studenti přizpůsobit výuku aktuálním časovým možnostem. Vzdělávací programy jsou plně nastaveny pro absolvování při zaměstnání a umožňují nově získané poznatky a informace aplikovat do vlastního pracovního prostředí každého studenta. Podstatnou stránkou je i možnost uchazečů obohacovat výuku návrhem vlastních témat a konzultovat jejich firemní záležitosti a problémy s lektory. Tímto pak dochází k naplnění hlavní vize Ústavu práva a právní vědy, a to k efektivnímu využití teoretických znalostí v oblasti profesní praxe.

Naše historie

Ústav práva a právní vědy vznikl v roce 2003 jako občanské sdružení registrované podle zákona č. 83/1990 Sb., a to jako sdružení právníků především z řad advokacie, komerčních právníků a právníků z oblasti veřejného sektoru, zabývajících se právně vědeckou činností a realizující právní stanoviska, expertízy a studie pro jednotlivé poslanecké kluby Parlamentu ČR, týkajících se návrhů zákonů a ústavních zákonů. Nejznámější z té doby byly Studie Ústavu práva a právní vědy o souladu Smlouvy o přistoupení ČR k Evropské unii s ústavním pořádkem ČR z roku 2003, nebo Studie k zákonu o trestání právnických osob z roku 2004, která byla citována i na plénu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

V roce 2005 se Ústav práva a právní vědy transformoval v obecně prospěšnou společnost a začal svoji činnost více zaměřovat na vzdělávací aktivity, pořádání konferencí, seminářů a přednášek pro širokou laickou i odbornou veřejnost. Již v roce 2005 byla zformována jasná představa o poskytování vzdělávacích programů MBA v oblasti práva a začaly být poskytovány dva první programy MBA v oblasti práva, a to programy MBA Commercial Law (zaměřené na výuku obchodního práva) a program MBA Public Law (zaměřený na výuku práva veřejného a veřejnou správu). V téže době jsme začali poskytovat i manažerské vzdělávací programy BBA ve specializaci právo a od roku 2006 i ve specializaci BBA management.

Naše současnost

V letech 2006-2012 pokračoval úspěšný trend rozšiřování nabídky profesních vzdělávacích programů, došlo k zásadnímu rozšíření lektorského týmu o odborníky z řad univerzitních lektorů s praxí, jakož i nabídky profesních zadělávacích programů o programy LL.M. (2008), MPA (2012), DBA a LL.D. (2014) a MSc. (2014). Poptávka z řad manažerů a právníků po našich programech rostla a několikrát jsme získali prestižní hodnocení od certifikační společnosti APC „Kvalitní firma“, které je založeno na analýze výsledků analyzované společnosti, kdy hodnotiteli jsou přímo její zákazníci, v našem případě studenti našich profesních vzdělávacích programů. Za posledních 16 let prošlo našimi profesními programy mnoho manažerů na vrcholové úrovni. Absolventi školy nacházejí uplatnění v prestižních tuzemských firmách typu ČEZ, ČSOB, Česká spořitelna, Oracle, apod. V současné době u nás působí více než 40 špičkových lektorů zvláště ze soukromé sféry.

MBA / LL.M. online 

Od roku 2020 nabízíme programy MBA a LLM., jakož i další profesní programy zejména formou online a našimi studenty jsou zejména profesionálové z praxe, jakož i začínající manažeři, podnikatelé a právníci, kteří chtějí časově zúročit dobu pandemie ve svůj prospěch a doplnit či revidovat svoje vzdělání. Hledáme a nacházíme nové talenty, manažery, právníky, podnikatele a leadery, které baví se učit a vzdělávat, pracovat na sobě a kteří neztratili víru ve vlastní schopnosti a chtějí je neustále rozvíjet. Přidejte se k nim a staňte se ještě úspěšnějším i Vy.

Poznejte příběhy studentů, kteří zde studovali před vámi

MBA

Mgr. Bc. Tereza Prouzová, MBA

Revolta s.r.o. – account manager
MBA

Mgr. Lenka Waszutová, DiS., MBA

Slezská diakonie, Vedoucí odboru personálního řízení, zahraničních vztahů a PR, Vedoucí sekce sekretariátu ředitele, Tisková mluvčí
MBA

Mgr. Marek Pabjan, MBA

V mé práci ředitele školy se pořád něco mění. Školám se stále přidávají nové povinnosti, které většinou nesouvisí s naší původní profesí, a proto je nezbytné se neustále vzdělávat. Jakožto absolvent Pedagogické fakulty Ostravské univerzity včetně následného funkčního studia na již zmiňované fakultě - a dlouhé řady různých seminářů a školení - jsem po letech řídící praxe usoudil, že je čas na systematické studium, z něhož získám aktuální poznatky užitečné pro svou práci.
MBA

Ing. František Repecký, MBA

Ředitel prodeje vozidel TRUCK TRADE spol. s r.o.
MBA

Ing. Michaela Nováková, MBA

4educo s.r.o., pozice: jednatelka, projektová manažerka, koučka
LL.M.

RNDr. Alena Vondráková, Ph.D., LL.M.

Odborný asistent, Univerzita Palackého v Olomouci
LL.M.

Ing. Marta Prachařová, LL.M.

Daňová poradkyně ve společnosti Auditor spol. s.r.o. - Členka Komory daňových poradců České republiky od roku 1999, daňová poradkyně e. č. 3278,

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.