Jak studium probíhá

Vyberte si formu studia, která Vám nejvíce vyhovuje. Nabízíme interaktivní studium s živou a online výukou, studentům tak poskytuje jedinečnou volbu, zda navštíví výuku osobně v sídle školy nebo z domova, kanceláře či jiného osobního prostoru. Jako druhou možnost nabízíme 100% online studium, které můžete zahájit kdykoliv. 

Průběh studia

1 rok

1

Výběr studijního programu a podání přihlášky

Následovat bude zaslání smlouvy, Všeobecných studijních podmínek a Organizačních pokynů ke studiu, kde se dozvíte všechny potřebné informace o tom, jak studium probíhá a obdržíte přístup do Studentské sekce a ke studijním materiálům.

2

Absolvování 2 semestrů s celkem 10 předměty vždy zakončené seminární prací

Tematická setkání studenty s lektory probíhají vždy v sobotu a neděli. Výstupem z každého předmětu je zpracování a úspěšná klasifikace seminární práce.

 
3

Vypracování závěrečné práce

Pokud Vaši závěrečnou disertační práci klasifikuje lektor jako vyhovující, studium tím úspěšně končí.

4

Slavnostní promoce

Slavnostní promoce v historické budově pražského Rudolfina je již pouze krásnou slavnostní tečkou za úspěšným absolvováním Vašeho studia.

Časté dotazy týkající se průběhu studia

1

Jaký je rozdíl mezi klasickou (interaktivní) a online formou studia?

Pokud zvolíte interaktivní formu studia, budete mít neomezený přístup k veškerým živým přednáškám, které můžete navštěvovat osobně nebo z doma či kanceláře (online). V případě online studia se živé výuky nezúčastníte, nicméně budete mít všechny ostatní benefity, včetně aktuálních webinářů, které pořádáme každé 2 týdny, dále přístup ke všem záznamům z Tematických setkání nebo k výukovým videím, které jsou natáčeny výhradně pro online studium.

2

Čím je studium zakončeno?

Studium zakončíte vypracováním závěrečné práce. Pokud Vaši závěrečnou disertační práci (DP) klasifikuje lektor jako vyhovující, studium tím úspěšně končí. Na Vaši žádost můžete požádat o obhajobu DP před zkušební komisí, která je v ceně školného.

3

Kde a kdy se konají tematická setkání?

Tematická setkání, dále jen TS, se konají přímo v protorách Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. Výuka probíhá o sobotách a nedělích, výjimečně pak v pátek.

4

Kde jsou k dispozici materiály ke studiu?

Materiály ke studiu mají studenti k dispozici ve studentsKé sekci. Ke každému předmětu je zde tzv. sylabus, ve kterém se student dozví, co je obsahem a cílem daného předmětu, je zde uvedena doporučená litratura a také návrhy témat seminárních prací. Dále je ke každému předmětu k dispozici prezentace, kterou lektor používá při výuce.

5

V jakém jazyce probíhá studium?

Studium probíhá v českém jazyce. Seminární a disertační práce lze však psát i v jazyce slovenském. Vyjímkou jsou programy MBA Business Development a LLM International Commercial Law, které jsou vyučovány v jazyce anglickém. Seminární a disertační práce k uvedeným programům se též píší v anglickém jazyce.

6

Jaká jsou kritéria pro seminární práce?

Rozsahy seminárních prací jsou dány dle zvoleného programu: BBA, LLB – 8 -12 normostran, MBA MSc., LLM., MPA – 10 – 16 normostran, DBA, LLD – 12 – 20 normostran. Každá seminární práce by měla mít část teoretickou, která by však měla být v minimálním rozsahu. Podstatnou část seminární práce pak tvoří část praktická. Každá seminární práce by měla mít svůj cíl a konkrétní vyústění.

7

Jak je to s literaturou ke studiu?

Ústav práva a právní vědy vydává skripta lektorů, kteří u nás vyučují. Máme tedy vlastní zdroje literatury, ze kterých lze čerpat. Dle zvoleného programu dostane student skripta vázající se k tomu, co je náplní jeho programu a v případě, že bude mít zájem o skripta k předmětu, který není v jeho zvoleném programu, může je u nás zakoupit se slevou.

8

Mohu studovat, i když nemám vysokoškolské vzdělání?

Podmínkou k přijetí do nabízených programů, vyjma programů BBA a LLB, je ukončené vysokoškolské vzdělání (dostačující je ukončené bakalářské vzdělání). V případě, že zájemce o studium nemá vysokoškolské vzdělání, je potřeba doložit jeho praxi. Bude od něj tedy vyžádáno jeho profesní CV a potvrzení od stávajícího zaměstnavatele. Tyto dokumenty pak prochází schválením správní rady a ředitelem ÚPPV. V případě jejich kladného vyhodnocení je pak vystaveno Rozhodnutí o udělení výjimky ke studiu.

9

Jaké jsou možnosti přerušení studia?

Studium by mělo trvat 12 - 14 měsíců, ale smlouva se standardně vyhotovuje na 2 roky. Student tedy může studium přerušit na 6 měsíců. Ze závažných důvodů lze ale studium přerušit až na 12 měsíců.

10

Jaké jsou možnosti přeřazení do jiného programu?

Pokud student během studia zjistí, že by mu více vyhovoval jakýkoli jiný program, který naše instutice nabízí, není žádný problém zažádat si o změnu programu, a to zcela bez poplatku. Pokud má student již vyhotovenou část seminárních prací, lze některé z nich uznat. V rámci povinně volitelných předmětů lze uznat cokoli. V rámci pevně daných předmětů záleží, zda se dané předměty shodují a záleží zde na individuální dohodě.

Nenašli jste, co jste hledali? Navštivte často kladené otázky

Pozvánka na Den otevřených odveří

Registrovat se

Potkejte se s námi ONLINE ve středu 6. 10. 2021 

Vyplňte formulář a napište nám, kdy máte čas. Spojíme se s Vámi přes Google Meet, ZOOM nebo Teams.

Videohovory jsou soukromé, odkaz Vám zašleme po dohodnutí termínu online schůzky. (doba trvání videohovoru je přibližně 15-20 minut). Pro každého účastníka máme navíc připravený zajímavý bonus!

Co získáte studiem na UPPV?

Mimo manažerského vzdělání získáte na Ústavu práva a právní vědy řadu dalších výhod. Jmenovitě například možnost navštěvovat odborné webináře v ceně školného, a to i po ukončení Vašeho studia, což je benefit, který žádná jiná manažerská škola svým studentům nenabízí.

Všechny benefity studenta

Vyberte si formu studia

Nabízíme interaktivní studium s živou a online výukou, jako druhou volbu 100% online studium, které můžete zahájit kdykoliv.

Semináře a webináře ZDARMA i po ukončení studia

Posluchači se mohou nad rámec výuky účastnit zdarma odborných seminářů a webinářů, a to i po ukončení studia.

Vyšší postavení v kariérním žebříčku

Přes 80% našich absolventů potvrzuje, že po úspěšném absolvování manažerského studia MBA & LL.M získalo lepší pracovní uplatnění.

Zvýšení firemního uplatnění

Díky absolvování profesního vzdělávacího programu MBA či LL.M. získáte lepší uplatnění i v rámci firemního prostředí.

Mezinárodně uznávaný titul MBA & LL.M.

Profesí programy MBA a LL.M. jsou obecně uznávány po celém světě jako průkaz absolvovaného profesního vzdělání.

Mezinárodní certifikaci IES

Úspěšní absolventi získají mezinárodně uznávaný certifikát IES , který je vydáván již od roku 1997 a za dobu své existence získal na globálním trhu velmi významnou pozici.

Největší nabídku manažerských studijních programů

Poskytujeme největší nabídku manažerských programů v ČR. Aktuálně si můžete vybrat z více něž 30 specializací.

ONLINE knihovna pro Vás

Obdržíte přístup do unikátního knižního systému BOOKPORT a do právního systému CODEXIS. Jejich 100% a neomezené využití je zahrnuto v ceně studia.

Možnost zúčastnit se všech tematických setkání ze všech studijních programů

Nad rámec svého oboru můžete navštěvovat i přednášky z ostatních programů mimo Vaše zaměření. Zcela ZDARMA.

Studium pro vytížené

Studium je šité na míru pracovně vytíženým zájemcům, víkendová lektorská setkání + samostudium z pohodlí domova.

Slevu 50% na další semináře

Pro ambiciózní studenty jsou pak ostatní semináře pro veřejnost se slevou 50%. Výběr seminářů je velký.

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.