Webináře

Milé kolegyně a kolegové, vážení přátelé, všichni příznivci managementu a práva, jako obecně prospěšná společnost nabízíme svým studentům a absolventům kvalitní webináře zdarma, a rozhodli jsme se je nabízet i Vám. Konají se až na výjimky vždy ve čtvrtek od 18 do 20 hodin, aby co nejméně narušovaly Váš osobní time management a mohli jste si je po práci zaslouženě užít z pohodlí Vašeho domova. Prohlédněte si seznam našich webinářů, které jsme pro Vás připravili na nejbližší období a přihlaste se online. Těšíme se na Vaši účast a na diskusi o praktických tématech či výzvách z Vašeho businessu.

Proběhlé semináře

Archiv seminářů

WEBINÁŘ: Zjednodušte si a zkvalitněte svoji práci pomocí chytrých poznámek!

Jste každý den vystaveni spoustě informací ať už v práci, při studiu, čtení knih či poslouchání podcastů? Jak efektivně zpracovávat velké množství informací, které se na nás denně valí? Na webináři Vás seznámím s principy vedení moderních poznámek v digitálních nástrojích, které umožňují propojovat jednotlivé poznámky mezi sebou v jedné aplikaci. Díky tomu přestanete hledat, kam jste si co poznamenali a nebudete si muset spoustu informací pamatovat. Poznámky se pro Vás stanou podpůrným systémem, který Vás podrží vždy, když budete potřebovat nějakou informaci. Vše Vám i ukážu, jak to vypadá v praxi.

Petra Nedělková, DiS., LL.M.

Dlouhodobě působím jako firemní právnička v IT. Jelikož jsme ale vystaveni spoustě informací a moje každodenní práce je o zpracovávání informací a psaní výstupních stanovisek, analýz a smluv, dlouhodobě se zajímám i o osobní produktivitu. Zásadní zkušeností bylo skloubení práce a studia LL.M. při mateřské s miminkem.

12.10.2023
18:00 - 20:00
Zoom
2 490 Kč
Více informací a přihláška

WEBINÁŘ: To nejpodstatnější z leadershipu (Leadership Essentials)

Ve webináři Leadership Essentials 1 jsme prodiskutovali rozdíly mezi transformačním a transakčním leadershipem a použití těchto stylů v praxi. V tomto pokračování se zaměříme na kompetenční modely leadershipu, kde si budeme definovat nezbytné schopnosti (skills), které leader musí mít. Na to navážeme tím, co teprve ze schopného manažera skutečného leadera. A to je filosofický a etický rámec leadershipu. Vše budeme diskutovat a procvičovat na příkladech během tohoto webináře.

Ing. Miroslav Focht, MBA, DBA

Přes 30 let působil v mezinárodním businessu jako CEO, President EMEA (Europe, Middle East & Africa a člen globálního představenstev IMI plc.. Titul MBA získal na Sheffield Hallam University  Je expertem v oblasti Leadershipu, řízení firem, strategie, obchodu. Lektoruje na Ústavu práva a právní vědy a European Business School, kde je garantem programu MBA Management obchodu programu MSc Management a Leadership.

19.10.2023
18:00 - 20:00
Zoom
2 490 Kč
Více informací a přihláška

WEBINŘÁ: Pracovněprávní předpisy související s novelou zákoníku práce

Zákoník práce nemůže s ohledem na rozsáhlost své působnosti komplexně a detailně upravovat práva a povinnosti zaměstnanců a zaměstnavatelů v pracovněprávních vztazích. Proto v řadě ustanovení ponechává podrobnosti prováděcím a souvisejícím předpisům, které byly v současném období nebo budou aktualizovány a navazují na novelu zákoníku práce. Příslušná ustanovení ZP jsou tak konkretizována v jiné právní normě a to v nařízení vlády nebo ve vyhlášce (např. v oblasti cestovních náhrad) nebo odkazem na jiný zákon nebo předpis (např. zákon o zákazu diskriminace, o pracovnělékařské péči apod.).

JUDr. Ladislav Jouza

Vystudoval PF UK v Praze. Působí jako advokát, rozhodce, člen České advokátní komory, lektor a člen správní rady Ústavu práva a právní vědy, a lektor European Business School SE. Je autorem řady odborných článků zejména z oblasti pracovního práva, je poradcem MPSV pro otázky legislativy v oblasti pracovního práva. Patří mezi nestory českého pracovního práva a nejpopulárnější lektory v této oblasti.

02.11.2023
18:00 - 20:00
Zoom
2 490 Kč
Více informací a přihláška

WEBINÁŘ: Techniky a efektivita manažerské komunikace

Učíte ve firmách manažery techniky pro vedení lidí? Leadership, postupy úkolování, delegování, principy motivace, nebo důležitost návrhů a manažerské argumentace? Určitě jde o potřebné i účinné nástroje manažerské praxe. Úspěch toho však stojí na úrovni dovednosti komunikace. Umí manažer skutečně „prodat“ - ve smyslu prosadit svůj názor tak, aby ho druhý „koupil“ a tedy přijal za své? Pojďme se v tomto webináři podívat na několik principů „jak“ zesílit dopad komunikace v některých konkrétních manažerských situacích.

Mgr. Hana Ondráčková

Jako HR konzultantka, lektorka a koučka těžím ze své více než 23leté zkušenosti z firem různých oborů. Pracovala jsem 8 let jako HR ředitelka Moravia Propag, personální manažerka ve společnosti Computer Press nebo specialistka lidských zdrojů v Home Creditu. Nejvíce si vážím znalostí spojených s rozvojem a výkonem lidí. Působila jsem také jako lektorka manažerských, obchodních a komunikačních dovedností. Od roku 2021 působí jako lektorka na Ústavu práva a právní vědy.

09.11.2023
18:00 - 20:00
Zoom
2 490 Kč
Více informací a přihláška

WEBINÁŘ: Novela zákoníku práce 2023

Ekonomická situace a potřeby praxe patří mezi hlavní podněty k novele zákoníku práce č. 262/2006 Sb. Neméně významnou skutečností je požadavek Evropské unie na transpozici dvou směr nic EU. Jedná se o směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1158 o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem rodičů a pečujících osob a o směrnici 2019/1152 o transparentních a předvídatelných pracovních podmínkách v EU. V těchto směrnicích jsou závěry adresované členským státům EU k zapracování některých práv zaměstnanců do vnitrostátních předpisů.

JUDr. Ladislav Jouza

Vystudoval PF UK v Praze. Působí jako advokát, rozhodce, člen České advokátní komory, lektor a člen správní rady Ústavu práva a právní vědy, a lektor European Business School SE. Je autorem řady odborných článků zejména z oblasti pracovního práva, je poradcem MPSV pro otázky legislativy v oblasti pracovního práva. Patří mezi nestory českého pracovního práva a nejpopulárnější lektory v této oblasti.

WEBINÁŘ
14.12.2023
18:00 - 20:00
Zoom
2 490 Kč
Více informací a přihláška

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.