Ing. Radovan Maresz

Lektor na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s.

Profesně se zabývá zejména financováním škol a také společným vzděláváním žáků se speciálními vzdělávacími potřebami dle platné legislativy. V roce 2014 mu byla udělena Bronzová medaile 2.stupně Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za vynikající pedagogickou činnost. V roce 2020 se stal autorizovanou osobou jmenovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy pro profesní kvalifikace ve funkci manažera dalšího vzdělávání. Od roku 2020 působí jako lektor Ústavu práva a právní vědy, o.p.s..

Od roku 1987 aktivně působí v oblasti středního vzdělávání žáků intaktních i žáků se speciálními vzdělávacími potřebami /33 let/. Z toho celých 20 let vykonával funkci ředitele jedné z největších středních škol v Moravskoslezském kraji, a to Střední školy prof. Zdeňka Matějčka, p. o., v Ostravě-Porubě. V této škole s téměř dvěma sty zaměstnanci se vzdělává cca 900 žáků, z toho 350 žáků se speciálními vzdělávacími potřebami s různým druhem a stupněm postižení, včetně postižení mentálního a žáků s poruchou autistického spektra.

Profesně se zabývá zejména financováním škol a také společným vzděláváním žáků se speciálními vzdělávacími potřebami dle platné legislativy.

V roce 2014 mu byla udělena Bronzová medaile 2.stupně Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za vynikající pedagogickou činnost.

Od roku 2010 vykonává funkci předsedy správní rady v neziskové organizaci Asociace Trigon o.p.s. v Ostravě, která se zabývá pracovním zařazením a zajištěním chráněného bydlení pro osoby se zdravotním postižením. Zabývá se rovněž financováním této asociace zejména z evropských fondů.

Garant programů

Vyučované předměty

Název předmětu
Financování školy
Zobrazit všechny předměty

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.