JUDr. Bc. Jakub Král, Ph.D.

Lektor na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a European Business School SE

Od roku 2014 působí jako lektor Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a European Business School SE, kde vyučuje v rámci programu MBA Management ve zdravotnictví.

Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kde získal titul doktor práv a Ph.D. Profesní kariéru zahájil na Ministerstvu zdravotnictví, kde mimo jiné vedl oddělení zdravotnických prostředků, následně pak působil jako vedoucí sekce zdravotnických prostředků na Státním ústavu pro kontrolu léčiv. Od roku 2014 působí v soukromém sektoru.

Založil vzdělávací a poradenskou společnost Porta Medica s.r.o. Působil jako vedoucí autorského týmu zákona o zdravotnických prostředcích a aktivně se podílel na kultivaci právní úpravy v oblasti regulace léčivých přípravků a úhrad z veřejného zdravotního pojištění.

V současné době zastává funkci ředitele společnosti Porta Medica s.r.o.
 Je autorem mnoha publikací, kde mezi nejvýznamnější patří monografie Farmaceutické právo a komentář k zákonu o zdravotnických prostředcích.

Dále je členem řady expertních skupin včetně Rozkladové komise Ministerstva zdravotnictví a poradního týmu předsedy Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny PČR.

Pravidelně přednáší na právnických a lékařských fakultách v ČR či na IPVZ.

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.