Exekuční právo

JUDr. Erik Smola

Lektor na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a European Business School SE

ID: LAW-20-20-320

Cílem tohoto modulu je pochopení jednotlivých druhů exekučního řízení prováděného různými subjekty a objasnění rozdílů mezi jednotlivými druhy exekucí, dále vysvětlení procesních postupů při provádění exekucí a výkonu rozhodnutí. Důležitou součástí systému exekucí je i objasnění pravidel pro případy souběžně probíhajících exekucí, resp. výkonů rozhodnutí, které jsou nařízeny různými státními orgány.

Obsah modulu:

Objasnění a pochopení postavení soudního exekutora, který je pověřen exekučním soudem k provedení exekuce, jeho pravomocí a kompetencí, odpovědnosti a vztahů vznikajících v průběhu exekuce mezi exekutorem, exekučním soudem a účastníky řízení. Rovněž se zaměřte na aplikaci pravidel při souběžně probíhajících exekucích, kdy jsou souběžně postiženy tytéž věci, práva nebo jiné majetkové hodnoty, a to konkrétně u jednotlivých způsobů exekucí (prodej movitých věcí, prodej nemovitosti, přikázání pohledávky, prodej podniku).

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.