Insolvenční právo

JUDr. Stanislav Sviták, Ph.D.

Lektor na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a European Business School SE

Cílem tohoto modulu je objasnění účelu a cílů insolvenčního řízení, vysvětlení procesních postupů, jakož i speciálních hmotněprávních institutů spojených výlučně s insolvenčním řízením v jeho jednotlivých fázích, a to zejména v rámci zákona č. 182/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů, který se stal součástí právního řádu ČR od roku 2008, kdy nabyl účinnosti. Pro hlubší pochopení principů tohoto zákona bude provedeno i srovnání s důležitými zahraničními úpravami úpadkového práva. Cílem je také porozumění řešení insolvenčního řízení s evropským mezinárodním prvkem podle principů evropského komunitárního práva (zejména institutu tzv. hlavního a vedlejšího úpadkového řízení). Velký důraz bude kladen na objasnění způsobů řešení úpadku podle platného insolvenčního zákona, zejména budou vysvětleny rozdíly mezi jednotlivými způsoby řešení úpadku, a to konkursem, reorganizací a oddlužením.

Obsah modulu:

Objasnění a pochopení zásad insolvenčního řízení tak, abyste byli schopni jednotlivé zásady aplikovat na řešení konkrétních situací a právních vztahů, které často v insolvenčním řízení nastávají. Rovněž se zaměřte na aplikaci zákonem definovaných cílů insolvenčního řízení v konkrétních situacích. Je nutno umět definovat subjekty zúčastněné na insolvenčním řízení a objasnit jejich postavení v insolvenčním řízení podle platné právní úpravy.

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.