Správní řízení v praxi ředitele

Mgr. Michaela Burdková

Lektor na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a European Business School SE

ID: SP-36-11-636

Cíl modulu:

Cílem modulu je kvalitní příprava řídících pracovníků pro vedoucí funkci ve školách a školských zařízeních, osvojení a prohloubení nejen teoretických, ale i praktických znalostí a dovedností v oblasti aplikace správního řádu při výkonu správních činností v praxi ředitele školy s využitím vybrané judikatury.

Obsah modulu:

Základní zásady správního řízení – legalita, správní uvážení, ochrana dobré víry, ochrana veřejného zájmu, nestranný postup a rovný přístup, ochrana legitimního očekávání, materiální pravda, poučovací povinnost správního orgánu, součinnost s účastníky řízení, rychlost, hospodárnost, procesní rovnost účastníků řízení, nestrannost správního orgánu, příslušnost správních orgánů, vedení řízení, spis, oprávněná úřední osoba, jednací jazyk, doručování ve správním řízení, úkony účastníků řízení, zastoupení účastníka řízení, lhůty a počítání času ve správním řízení, zahájení řízení, podklady pro vydání rozhodnutí, usnesení – přerušení řízení, zastavení řízení, vydání rozhodnutí – výroková část, odůvodnění, poučení účastníků řízení, právní moc rozhodnutí, odvolací řízení, postup odvolacího správního orgánu, přezkumné řízení, praktická část

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.