Často kladené otázky

Na této stránce naleznete výpis nejčastějších otázek před začátkem studia na EBS. Pokud zde svoji otázku, či odpověď nenaleznete, neváhejte svůj dotaz napsat do formuláře na konci stránky.

Je nutné fyzicky navštěvovat školu?

Školu není nutné navštěvovat. Po podání přihlášky a uhrazení administrativního poplatku obdrží student přístup do studentské sekce na našich internetových stránkách, a může studovat pouze z domova.

Ve studentské sekci jsou k dispozici materiály ke studiu, a to sylaby jednotlivých předmětů, pravidla pro odevzdání seminárních prací (SP), PPT prezentace jednotlivých předmětů apod. Lze si tak naplánovat osobní rozvrh a později pak odevzdat všechny SP přes internetové rozhraní. Díky této metodě online studia tedy studenti většinu práce zvládnou doma. Na tematických setkání není účast povinná, nicméně s ohledem na jejich kvalitu, možnosti seznámení se s lektorem a dalšími studenty z Vašeho oboru, ale i jiných oborů (protože některá TS jsou vyučována napříč jednotlivými programy) vřele doporučujeme se jich zúčastnit.

Přihláška zde

Kdy je vypsán rozvrh tematických setkání (TS) a kdy se konají?

Týden před konáním tematických setkání je studijním oddělením zasíláno avízo s přehledem plánované výuky jednotlivých předmětů. Rozvrh je též publikován ve studentské sekci. Výuka probíhá v sobotu, v neděli a výjimečně v pátek, záleží na stanoveném rozvrhu každého z programů. Termín prvního TS je stanoven cca tři týdny po zahájení studijního cyklu, takže studenti mají dostatek času na nastudování všech potřebných informací. Po absolvování TS k příslušnému předmětu máte 30 dní na odevzdání SP z daného předmětu.


Přihláška zde

Kde a kdy se konají tematická setkání?

Tematická setkání se konají vždy v prostorách European Business School SE na adrese Jablonského 640/2, Praha 7 (1 minutu od metra).

Jsou tematická setkání povinná?

Tematická setkání nejsou povinná, ale studentům je doporučujeme. Tematická setkání zajišťují kontakt s lektorem, který je specialistou na danou oblast a poskytuje studentům cenné rady z teorie i praxe. Při těchto setkáních je studentům zajištěno malé občerstvení a spolu s lektorem je jim k dispozici i studijní oddělení, které zodpoví všechny dotazy. Studium však můžete absolvovat i bez návštěvy těchto tematických setkání.

Přihláška zde

Jaká jsou kritéria pro seminární práce?

Seminární práce (SP) se předkládá v českém nebo slovenském jazyce. Pokud je absolvován některý ze dvou anglických programů, popř. si student programu v českém jazyce vybere povinně volitelný předmět v anglickém jazyce, odevzdává seminární práci v jazyce anglickém. Z hlediska formálního musí být práce vypracována v rozsahu minimálně 12 a max. 16 normostran textu. Z hlediska obsahového musí seminární práce odpovídat zavedeným profesním standardům a všeobecným studijním podmínkám, které student obdrží společně se smlouvou o studiu.

Veškeré vzory pro vytvoření seminární práce má student k dispozici ve studenstské sekci.

Kde jsou umístěny materiály ke studiu?

Již po úhradě první splátky za studium (studium je možno hradit ve 4 splátkách) obdrží každý student přístupové údaje do studentské sekce, což je prostředí v interním systému na webových stránkách European Business School SE.

Zde jsou studentovi k dispozici sylaby jednotlivých předmětů (v nich lektor uvádí mj. povinnou literaturu, kterou si mohou studenti zdarma vypůjčit v knihovně naší instituce, témata a zadání prací, atd.). Studentská sekce obsahuje i rozvrh tematických setkání. Student do ní umisťuje seminární práce, které jsou prostřednictvím automatizovaného systému obratem doručeny lektorovi příslušného předmětu a klasifikovány. Lektor následně vloží klasifikovanou SP do studentské sekce a automatizovaný systém zasílá studentovi avízo o průběhu kvalifikace.

Přihláška zde

Přijďte ve středu 21. 4. 2021 od 15:00 do 18:00 hod.

na Jablonského 640/2, 170 00 Praha 7, 4 patro - 1 minuta od stanice metra Nádraží Holešovice

Poznáte moderní prostředí Ústavu práva a pravní vědy, setkáte se se zástupci jeho vedení a dozvíte se vše potřebné o studiu. Pro každého návštěvníka máme navíc připraven zajímavý bonus!

Co získáte studiem na UPPV?

Mimo manažerského vzdělání získáte na Ústavu práva a právní vědy také řadu výhod. Jmenovitě například skripta ke studiu zdarma, možnost navštěvovat odborné semináře, ale i třeba rychlejší růst v kariérním žebříčku.

Všechny benefity studenta

Možnost zúčastnit se všech tematických setkání ze všech studijních programů

Velkou výhodou studia na ÚPPV je možnost zůčasnit se všech tematických setkání, které v daném semestru vypíšeme. Nad rámec svého oboru tak můžete navštěvovat i přednášky z ostatních programů mimo vaše zaměření. 

Vyšší postavení v kariérním žebříčku

91 % absolventů získalo lepší pracovní uplatnění. Při absolvování studia získáte nejen titul MBA, BBA, LL.M., MPA, MSc. či DBA, ale také mezinárodní certifikát IES, který vede ke zlepšení Vašeho postavení na trhu práce.

Zvýšení firemního uplatnění

Díky absolvování některého z našich profesních programů získáte lepší uplatnění v rámci firemního prostředí. 

Mezinárodní certifikaci IES

Mezinárodní certifikát IES (International Education Society) je absolventům certifikovaných subjektů vydáván již od roku 1997. Za dobu své existence získal na globálním trhu velmi významnou pozici.

Akreditaci EADL

European Association for Distance Learning uděluje vybraným vzdělávacím subjektům akreditaci EADL, která zajišťuje kvalitu distančního a online vzdělávání v mezinárodním měřítku.

Největší nabídku manažerských studijních programů

Ústav práva a právní vědy je vědecká a vzdělávací instituce, která poskytuje největší nabídku manažerských studijních programů v České republice. Celkem jich nabízí 8 ve více než 30 mutacích. Vyberte si ten pravý pro Vás!

Distanční formu studia

Všechny naše programy jsou studovány v dálkové formě a docházka na našich pravidelně pořádaných přednáškách tak není povinná. Kvalita distančního a online studia je zajištěna akreditací EADL.

Odborná literatura psaná našimi lektory ke studiu zdarma

Pravidělně vydáváme a neustále aktualizujeme odbornou literaturu z nejrůznějších oborů psanou našimi lektory. Tu pak poskytujeme našim studentům zdarma.

5 seminářů na ÚPPV dle vlastního výběru zdarma

Mimo přednášek (tematická setkání) má každý student možnost navštívit až 5 odborných seminářů určené veřejnosti zdarma. 

Slevu 50% na další semináře

Pro ambiciózní studenty jsou pak ostatní semináře pro veřejnost se slevou 50%. Výběr seminářů je velký.

Slevu 20% na právní služby nebo další publikace

Pokud byste běhěm studia potřebovali právní poradenství či si pořídit odbornou literaturu nad rámec studijního programu, máte na tyto služby slevu 20%.

Délku studia v rozmezí 12 až 14 měsíců

Distanční forma a doba studia pouze 12 až 14 měsíců je skvělou volbou pro zaměstnané, kteří si chtějí zlepšit své postavení na trhu práce.

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.