Executive Leadership

Ing. Miroslav Focht, MBA, DBA

You manage things; you lead people.“

 Rear Admiral Grace Murray Hoppe

 

Anotace k předmětu

„Management is doing the things right, leadershipi is doing the right things.“ Peter Drucker

Existuje populární rčení, které říká: "Great leaders are born, not made" Zatímco na tomto rčení může být zrnko pravdy a jistá míra talentu je, jako v každé špičkové činnosti nezbytná, naučit se být efektivní leader je otázka hlubokého porozumění problematice a tvrdé práce v sebepoznání a vlastním rozvoji. Top Manažer musí být schopen udělat následující:

Vytvořte vizi budoucnosti, která je inspirující

 • Motivovat lidi, aby se zapojili do vize pozitivním způsobem
 • Efektivní řízení provádění vize
 • Koučovat a budovat tým, který bude spolupracovat na dosažení vize
 • Zároveň musí být schopen zajistit perfektní každodenní fungování firmy a budovat vztahy se zákazníky a stakeholders
 • Nelehký úkol. A to všechno musí provádět s vysokou integritou, musí být schopen rozhodovat a neustále se starat o rozvoj svých lidí.

 

Obsah předmětu

Leadership je nejdůležitější funkcí managementu - pomáhá maximalizovat efektivitu, která může pomoci dosáhnout celkové vize a cílů podnikání. Když použiji paralelu se slavnou  Goetheho knihou  „Aus meinem Leben: Dichtung un Wahrheit“ , leadership pomáhat měnit sny v realitu.  Pojďme tedy prodiskutovat všechny aspekty leadershipu. Co je to poslání? Jaké jsou typy leadershipu a kdy je použít? Co odlišuje Baťu od Krejčíře? V čem 4 Level Thinking rozšíří Vaši paletu leadershipu?  Jaké jsou kompetence leadershipu a jak si stojíte Vy? Jak si vybudovat Váš autentický styl leadershipu, který bude fungovat? Hodně budeme diskutovat o integritě jako základní vlastnosti leadera. Jak řekl Zig Ziglar: „Integrity alone will not make you a leader, but without integrity you will never be one“.  Součástí každodenního života top manažera je rozhodování a řešení dilemat, a právě proto se budeme této oblasti věnovat. Vše budeme diskutovat a procvičovat na příkladech a videích v tomto modulu.

 

Cíl předmětu

Leadership dnes rozhoduje o úspěchu firem i jednotlivých lidí a je nezbytný pro dosažení „break throuh“. Tento program Vám pomůže i k pochopení sama sebe i Vašeho potenciálu. Jak říká prof. Sandel z Harvardu: „Self knowledge is like lost innocence but helps you to reach the stars.“ Ačkoliv není leadership primárně spojen s funkcí, top manažer, který není leader a nerozumí leadershipu, je v lepším případě odsouzen k průměrnosti. Proto je cílem tohoto modulu dosáhnout tohoto hlubokého porozumění a schopnosti leadership aplikovat v denní praxi a při rozvoji organizace i lidí. Budeme diskutovat, procvičovat, analyzovat videa, nudit se nebudete. Už se na Vás těším.

 

Struktura předmětu

 • podstata leadershipu, poslání a jeho význam
 • historický vývoj leadershipu
 • rozbor tradičního, transakčního a transformačního leadershipu, jejich srovnání a aplikace
 • High Impact Leadership Model, workshop ve skupinách, self assesment
 • filozofický a etický rámec leadershipu a jeho význam
 • 4 Level thinking, aplikace na různá dilemata leadershipu a businessu
 • aplikace 4 Level thinking na jednotlivé úrovně kompetencí, self assesment
 • Licence to Lead, definice a cesta k dosažení
 • autentický styl leadershipu, který vám přinese výsledky
 • Modely Decision makingu a jejich aplikace
 • Řešení dilemat
 • Q&A, závěr

 

Literatura

Collins J.: Jak z dobré firmy udělat skvělou, 2008, Grada

Gofee R., Jones G.: Jak se stát autentickým lídrem, 2008, Management Press

Fergusson A.: Leader, Nakladelství JOTA, 2016

Osteen J.: Next level Thinking, 2018, Amazon

Sinek S.: Začněte s proč, Jan Melvil Publ., 2013

Kouzes J, Posner B.: The Leadership Challenge, John Wiley &Sons, 2017 

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.