Studujte program MBA a získejte konkurenční výhodu mezi realitními makléři

Chcete se stát žádaným realitním makléřem? Usnadněte si svou cestu prostřednictvím studia MBA a buďte napřed před konkurencí!

Realitní trh prochází dynamickým vývojem

Poradenství v oblasti realit a celý realitní trh v Česku prošel dynamickým vývojem, ať už se jedná o novelizace tohoto segmentu služeb, přes změny v trendech realitního investování, nákupu a prodeje bytů a dalších nemovitostí, přístupu k zákazníkům, řízení zákaznické sítě, post-péče o klienta, až po stále sofistikovanější výběr nabízených produktů.

Realitní makléř si vždy buduje referenční byznys. Projevuje zájem o své zákazníky a zajímá ho především motiv obchodu. Vzájemné vztahy jsou budovány na základě společné důvěry, která je snad nejdůležitějším prvkem k uzavření jakéhokoliv dobrého obchodu, budování dlouholeté praxe a zákaznické spokojenosti. Realitní makléř vždy poradí svému klientovi ohledně nabídkové ceny. Orientuje se, je schopný poradit i v základních daňových a právních záležitostech spojených s nemovitostmi. Aktivně vede zákazníka celým obchodním procesem a pravidelně podává zákazníkovi zpětnou vazbu ohledně obchodu.

Realitní makléři si tak musejí neustále doplňovat znalosti a získat také kreativnější přístup ke své práci. Jedním ze způsobů, jak být o krok napřed, je profesně vzdělávací studium MBA. Ústav práva a právní vědy, o.p.s. v Praze představuje obor Real Estate, který je obsahově zaměřený na rozvoj praktických obchodních dovedností při obchodování na trhu s nemovitostmi.

Proč je vhodné v současnosti studovat MBA Real Estate?

„Studium MBA je v tomto směru vynikající volbou. V relativně krátkém časovém rámci jednoho roku umožní absolventovi studia seznámit se a osvojit si nové trendy v oboru, setkat se s odborníky, s kolegy a posunout svoje znalosti daleko výše,“ zdůrazňuje ředitel Ústavu práva a právní vědy, JUDr. Luděk Lisse, Ph.D. LL.M. MPA.

Realitní makléř s MBA vzděláním získá výraznou konkurenční výhodu. Jeho renomé bude působit důvěryhodněji a díky získaným znalostem může poskytnout více cenných informací svým zákazníkům. Takové služby jsou pak velmi cenné.

Jaké další výhody přináší studium MBA Real Estate?

Úspěšný absolvent obdrží kromě diplomu s uděleným titulem MBA i mezinárodní certifikát IES (International Education Society). Student již během studií na institutu získá další výhody. Během studia může navštěvovat přednášky ze všech oborů, kterých je více než 80, setkávat se s dalšími studenty z jeho i z jiných oborů, vyměňovat si vzájemné zkušenosti, navazovat kontakty a přicházet do bezprostředního kontaktu s lektory.

Kromě vytváření networkingu je studium zejména o možnosti udělat si ucelený přehled o aktuálních i dlouhodobých trendech jednotlivých odvětví. Studium je postaveno na skutečné a živé interakci mezi lektorem a studenty,“ popisuje ředitel Ústavu práva a právní vědy.

Jak vypadá průběh studia MBA v Praze?

Studium na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. trvá v rozmezí 12 až 14 měsíců. Studenti získají celkový přehled v oblasti obchodování a základních právních pramenů ve vztahu k nemovitostem. Vylepší si své dovednosti při obchodování na trhu s nemovitostmi a zároveň si ujasní základní právní principy obchodování s nemovitostmi v České republice a právní vztahy k nemovitostem.

Obecně bude rozvíjet měkké i tvrdé dovednosti, které jsou nezbytné při vykonávání práce realitního makléře. Zjistí, jak správně řídit obchodní jednání, získá manažerské znalosti, dozví se, jak svěřenou nemovitost vhodně spravovat, nebo se zdokonalí v osobním time managementu.

Výběr z více než 80 předmětů

Program MBA je rozdělen do tří semestrů. V prvních dvou semestrech je povinností každého studenta splnit 5 odborných modulů. V těchto semestrech si student také vybírá povinně volitelný předmět. Nabídka je velmi rozsáhlá, obsahuje více než 60 předmětů oblasti marketingu či managementu lidských zdrojů. V posledním, třetím semestru, se student věnuje Metodologii závěrečné disertační práce. V průběhu studia se studenti pravidelně setkávají pouze s kvalifikovanými odborníky z praxe.

Studium MBA je flexibilní s individuálním přístupem

Každý student získá přístup do univerzitního online programu, kde jsou k dispozici potřebné podklady pro studium. Prvotní a hlavní studijní povinností studenta MBA je vyhotovit z každého modulu seminární práci, která je následně klasifikována lektorem. Příprava k završení každého modulu probíhá prostřednictvím pravidelných konzultací a tematických setkání s vyučujícím.

Studium je zakončeno obhajobou disertační práce a ústní závěrečnou zkouškou před komisí.


Autor příspěvku

Jiří Truneček

Autor

Detail autora

Odebírejte novinky emailem

Získávejte pravidelně obsah našeho blogu do své emailové schránky.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.