Mgr. Pavlína Horáčková, MBA

lektor a členka správní rady

Lektorsky působím od roku 2018 na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a na European Business School SE v rámci programu MBA Psychologie managementu a od roku 2023 jsme členskou správní rady Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. Posluchačům se snažím přiblížit psychologii managementu a učit se držet emoce pod kontrolou. Učím manažery vždy být v interakci vítěz a nikoliv poražený. Vedle lektorské činnosti provozuji privátní praxi, kde působím 6 let jako terapeut, hypnoterapeut a poradce. Přednášela jsem 7 let na VŠTVS Palestra, což pro mě byla inspirativní zkušenost a práce s publikem a interaktivní přednášky nás oboustranně nabíjely. Působím také jako certifikovaný kouč NLP.

Přehrát video

Speciální pedagogiku a sociální a masovou komunikaci jsem nejprve studovala na Universitě J. A. Komenského. Dále jsem pokračovala v magisterském programu sociální a masová komunikace a studovala obor výchovného poradce pro školy na FF UK a profesní vzdělávací program MBA na Ústavu práva a právní vědy.

Věnuji se řešení krizových situací, a dále vyučuji a sama i studuji psychologii. Prošla jsem řadou odborných seminářů z oblasti psychologie od NAUTIS, dále jsem absolvovala semináře na téma Hraniční poruchy, a jsem v psychoterapeutickém minimu XI pod Českým institutem Biosyntézy. Jsem zařazena do Institutu Psychoterapie dětí a adolescentů - teorie a praxe 2024/2025 pod IPDAR - Institut psychoterapie dětí a rodičů. 

Má práce mne velmi naplňuje, a to jak práce s klienty v privátní terapeutické praxi, tak přednášení na VŠ i v rámci profesních studií. Každý den se sama učím něco nového a jsem ráda, když mohu své znalosti předávat dál a současně s klienty nebo studenty diskutovat možná řešení jejich osobní či pracovní situace.

Posluchačům programu MBA Psychologie managementu bych ráda předala své zkušenosti a naučila je pracovat s emocemi a ukázala jim, jak lidská psychika ovládá celé tělo i mozek, demonstrovala jim skutečné kazuistiky (case studies). Nebudu Vám  nutit definice, ale představím Vám psychologii v lidském rozměru a přenesu do svého přednášení i etický rozměr a pozitivní energii.

Práce se studenty v rámci programu MBA Psychologie managementu mě neustále obohacuje a posouvá dále, učíme se vzájemně a předáváme si zkušenosti. Studenty programu MBA Psychologie managementu. jsou vzdělaní lidé, kteří studují, protože chtějí, a nikoliv proto, že musí. V tom je zásadní rozdíl a náboj, neboť mít nadšené a zvídavé posluchače je úžasný pocit a na seminářích je vždy pozitivní atmosféra.

 

Má práce mne velmi naplňuje, a to jak práce s klienty v privátní terapeutické praxi, tak přednášení na VŠ i v rámci profesních studií. Každý den se sama učím něco nového a jsem ráda, když mohu své znalosti předávat dál a současně s klienty nebo studenty diskutovat možná řešení jejich osobní či pracovní situace.

 

Ráda bych svým posluchačům předala své zkušenosti a naučila je pracovat s emocemi a ukázala jim, jak lidská psychika ovládá celé tělo i mozek, demonstrovala jim skutečné kazuistiky a teoreticky je pustila do své poradny, nechtěla bych jim nutit definice, ale psychologii v lidském rozměru a přenesla do svého přednášení i etický rozměr a pozitivní energii. Práce se studenty mě neustále obohacuje a posouvá dále, učíme se vzájemně a předáváme si zkušenosti, mými studenty jsou vzdělaní lidé, kteří studují, protože chtějí a nikoliv proto, že musí. V tom je zásadní rozdíl a náboj, neboť mít nadšené a zvídavé posluchače je úžasný pocit a na seminářích je vždy pozitivní atmosféra.

Garant programů

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.