PhDr. Jana Krausová, MBA

Lektor na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a European Business School SE

Pojišťovací makléř, specialista na pojistné právo, přepravní právo a risk management. Založila a 20 let působila v dceřiné společnosti mezinárodní pojišťovací makléřské společnosti Interway Insurance Brokers. Věnuje se metodické a konzultační práci v oblasti specializovaných rizik. Absolvovala odborné stáže v Německu, přednášela v Německé obchodní a průmyslové komoru a ICC ČR. Publikuje v odborných periodikách. Od roku 2011 působí jako lektorka Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a European Business Schol SE, kde vyučuje v programu MBA Management ve finančních službách a pojišťovnictví.

Založila a dvacet let působila v dceřiné firmě mezinárodní pojišťovací makléřské společnosti Interway Insurance Brokers, spol. s r. o., kde se věnovala komplexně oblasti pojistného práva, přepravního práva a risk managementu.

Od roku 2014, kdy se firma stala součástí jedné z největších makléřských pojišťovacích společností na našem trhu OK GROUP a.s., se i nadále věnuje v rámci celého holdingu metodické a konzultační práci v oblasti specializovaných rizik.

V roce 2012 iniciovala na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s., vznik vzdělávacího programu MBA Pojistné právo a pojištění a byla jeho odborným garantem.

Tento program se v roce 2016 transformoval do programu MBA Finanční poradenství s pojišťovnictví. Od roku 2012 je zapsána na seznamu rozhodců pro spory v oblasti pojistného a přepravního práva při IAL SE (Institute of Arbitratiom Law).

Odborné stáže absolvovala u řady firem v Německu, přednášela pojistnou problematiku na seminářích Německé obchodní a průmyslové komoru a ICC ČR. Příležitostně publikuje v odborných periodikách.

Řadu let aktivně působí v právní komisi Svazu spedice a logistiky ČR, přednáší na odborných seminářích, vede zde i odbornou pojišťovací poradnu a zajišťuje konzultační činnost pro studenty v rámci vzdělávacích projektů. Zajišťuje konzultační činnost v soudních sporech klientských firem.

Od roku 2011 působí jako lektorka Ústavu práva a právní vědy, o.p.s., kde vyučuje moduly v programu MBA Finanční poradenství a pojišťovnictví a MBA Commercial Law

Garant programů

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.