Jak řešit konflikty v rodině či v partnerství aneb vše, co potřebuje vědět o rozvodu, výživném, střídavé péči a majetku, který vlastníte s manželem či s partnerem

Cílem semináře je představení základních právních nástrojů pro řešení sporů v rodině včetně manželských a partnerských problémů, rozvodu manželství dohodou či spornou cestou, sporů o děti, o majetek a řešení domácího násilí. Současně budou jednotlivé nástroje vyhodnoceny z hlediska efektivity a naznačeny další mimosoudní formy řešení sporů.

Program semináře

Zaměříme se na vymezení a charakteristiku pojmů:
rodina – manželství – nesezdané soužití – společné jmění manželů – domácí násilí,
rodičovská odpovědnost – společná péče – střídavá péče – styk rodiče a dalších příbuzných
s nezletilým dítětem – výživné na nezletilé a zletilé dítě a na další členy rodiny – opatrovnický
soud – judikatura Ústavního soudu

 

V průběhu semináře dotkneme následujících témat:
Jaký je právní rozdíl v postavení manželů a registrovaných partnerů?
Má pro snoubence význam sepis předmanželských smluv?
Mohou mít manžeé vůči sobě tajemství?
Jak vypadá praktická manželská ekonomika?
Jak se v manželství hlasuje?
Jak se lze elegantně rozvést?
Co rodiče vůči dětem mohou, smějí, dovedou a musí?
Jaký je rozdíl mezi společnou péčí, výlučnou péčí a střídavou péčí?
Výživné aneb vždy je příiš vysoké nebo moc nízké!
Jak se bránit proti domácímu násilí?
Participační právo dětí aneb k čemu je v právu přání dítěte!
Právo na štěstí, které ovlivňuje rodinnou pohodu!

K dispozici je omezený počet míst, proto je třeba se předem registrovat. Rezervaci své účasti realizujete vyplněním objednávkového formuláře. Konkrétní dotazy na seminář zodpovíme na čísle 224 247 011. Účastnický poplatek činí 1. 800,- Kč a zahrnuje podklady k semináři a občerstvení. Účastnický poplatek musí být uhrazen nejpozději 2 dny před konáním semináře na č.ú.: 232414755/0300. Zpráva pro příjemce: Název firmy či jméno fyzické osoby. Na seminář přineste doklad o zaplacení přihlášky. Daňový doklad Vám bude předán při prezenci. Během semináře není povoleno pořizovat audio ani videozáznam. Přihlášením na seminář dává jeho účastník souhlas s pořizováním fotodokumentace (fotografického záznamu ze semináře).

Zaslaná přihláška je závazná. V případě odhlášení v průběhu 14 dní před konáním semináře obdržíte zpět 50% účastnického poplatku. Při odhlášení 3 a méně pracovních dní před konáním semináře či při neúčasti bez odhlášení se platba nevrací. Neproběhla-li platba z Vaší strany před konáním semináře, bude Vám v prvním případě dofakturováno 50% účastnického poplatku. A ve druhém pak 100% účastnického poplatku. Objednávku lze převést na třetí osobu (na kolegu/kolegyni apod.). Odhlášení ze semináře musí být provedeno písemně nebo e-mailem).

Pořadatel si v případě vážných důvodů vyhrazuje právo na změnu programu. Náklady na cestovné a ubytování v místě konání akce nejsou v ceně.

Pořadatel semináře je oprávněn změnit jeho lektora, den, čas či místo konání. V takovém případě se již uhrazený účastnický poplatek vrací pouze k žádosti jeho plátce. Pořadatel semináře je dále oprávněn seminář bez náhrady zrušit, v takovém případě se již uhrazený účastnický poplatek bez dalšího vrací. Pořadatel je o všech změnách semináře nebo o jeho zrušení povinen bezodkladně informovat registrované účastníky semináře prostřednictvím kontaktů, které mu byly účastníky poskytnuty, zejména e-mailem či telefonicky.

Ceny uvedené na webu jsou včetně DPH.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.