Proč a jak (občas) přehodnotit své zvyklosti

Kdo by nechtěl být ve své práci i osobním životě úspěšný, šťastný a spokojený? Důvodem, proč tomu tak občas není, však nemusejí být jen nepříznivé vnější okolnosti. 

 

Naše nespokojenost je totiž mnohdy jen zbytečným a nechtěným plodem některých myšlenkových či dalších návyků, které jsme si nešťastně a neúmyslně osvojili. 

Často jde o návyky, které si plně neuvědomujeme, či které na prvý pohled vypadají poměrně nevinně. Přesto jde však o návyky, které nám brání plně využít své schopnosti, uplatnit vlastní potenciál či mít svůj vlastní život pod kontrolou. Překonání těchto návyků nemusí být vždy složité. Předpokladem však je si uvědomit, které to jsou a proč nám, ať již v práci či osobním životě, škodí. Poté je třeba se zaměřit na jejich změnu. 

Knížka Jana Urbana, „Vezměte život do svých rukou. Life management pro každý den (Jan Urban, Praha 2020, Albatros media, EAN: 9788072615742).,která právě vychází v nakladatelství Albartos Media, se nezaměřuje jen na zvyklosti, na které je třeba si dát pozor. Svou pozornost věnuje především těm, jejichž dopad je příznivý. 

 

Zaměřuje se proto na to, jak stanovit své cíle a vést sebe sama, jak rozvíjet zvyklosti, které zvyšují náš potenciál, jak lépe řídit a rozvíjet své osobní vztahy i na to, jak uplatňovat kritické myšlení, a nepodléhat tak nejrůznějším klamům, ať již těm, které přicházejí z našeho okolí, tak těm, kterými nás občas zásobuje naše vlastní mysl

 Je určena všem, kteří se zajímají o praktické psychologické metody či techniky pomáhající zvýšit své schopnosti, přehodnotit své zvyklosti, a dosáhnout tak vyšší spokojenosti i úspěšnosti. A to jak v práci či podnikání, tak osobním životě. Mezi zvyky, kterým se věnuje, hrají proto důležitou úlohu i zvyklosti pracovní či finanční povahy, rozhodující mimo jiné o tom, jak nakládáme či hospodaříme se svými penězi.

 

O autorovi

Doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc., vystudoval ekonomii a psychologii. Dlouhodobě působí jako VŠ učitel, lektor a garant vzdělávacích programů MBA i firemní konzultant a lektor. Je autorem řady článků a knižních publikací věnujících se řízení lidských zdrojů a osobnímu rozvoji. Knížka tematicky vychází z jeho pravidelných příspěvků, které již několik let uveřejňuje na stránkách iDnes, Ústavu práce a právní vědy i European Business School.

 

 
Autor příspěvku

doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc.

Je absolventem VŠE a FF UK. Je statutárním ředitelem European Business School SE a lektorem Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. Působí dlouhodobě jako univerzitní profesor a v manažerské praxi národních i nadnárodních firem jako konzultant pro otázky managementu, řízení lidských zdrojů a ekonomie. Působil a působí též jako poradce v několika mezinárodních firmách. Je autorem řady úspěšných manažerských monografií.

Detail autora

Odebírejte novinky emailem

Získávejte pravidelně obsah našeho blogu do své emailové schránky.

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.