V jakých státech lze použít mezinárodní certifikát IES?

Pro absolventy mnoha studijních programů a vzdělávacích zařízení může být v případě zájmu o práci v zahraničí problémem vzájemného uznávání výsledků studia. Právě z tohoto důvodu jsou velmi důležité subjekty, které dle jasně daných a transparentních kritérií připravují hodnocení jednotlivých institucí a jimi poskytovaných studijních programů ve formě mezinárodních certifikátů, které slouží jako doklad o kvalitě hodnocených poskytovatelů vzdělání. Právě to je hlavní činností společnosti IES – International Education Society – se sídlem v Londýně. Jaká je historie této společnosti, jak je vydané hodnocení přijímáno a v kterých státech jej lze uplatnit?

Historie značky IES

V souvislosti s politickými změnami na přelomu 80tých a 90tých let byl Evropským společenstvím zřízen program Phare mající za cíl podporovat transformační úsilí zemí střední a východní Evropy včetně České republiky. V tomto rámci vznikl i společný projekt Velké Británie, Irska, Polska a České republiky s názvem YOUTH, který si kladl za cíl řešit právě problematiku uplatnění absolventů vzdělávacích zařízení různého typu na zahraničním pracovním trhu. Jedním z výstupů tohoto projektu bylo i doporučení ke vzniku mezinárodního certifikátu, který by univerzálním způsobem poskytl zaměstnavatelům informace o vzdělávací instituci či jejím konkrétním studijním programu. V tomto kontextu byla v roce 1997 založena společnost IES, jejíž management a také klientské centrum sídlí v Brně.

Aktivity IES

Společnost IES se zabývá certifikací vzdělávacích institucí a jednotlivých studijních programů, který uděluje v souladu s pravidly rating, podle kterého má potenciální zaměstnavatel možnost posoudit kvalitu daného subjektu. Absolvent instituce zapojené do programu IES, jako Ústav práva a právní vědy, tak získá i potvrzení o ukončení certifikovaného vzdělávacího programu v anglickém a českém jazyce.

Certifikát IES je často nazýván „Certifikát bez hranic“ a jeho uplatnění není omezeno geograficky. O certifikátu IES mají povědomí firmy, společnosti a instituce z celého světa a takto široce je také přijímán. Certifikát lze navíc získat až ve třiceti jazykových verzích, což dále usnadňuje jeho využití. IES je navíc členskou organizací Mezinárodní obchodní komory.

IES a Ústav práva

Ústav práva a právní vědy je IES certifikovanou vzdělávací institucí. Mezinárodně platný certifikát IES potvrzující kvalitu získaného vzdělání obdrží i absolventi všech studijních programů BBA, MBA, DBA, LL.M. i MSc. S uplatněním na tuzemském i zahraničním pracovním trhu pomohl IES certifikát již mnoha lidem, při studiu na Ústavu práva a právní vědy a jeho úspěšném zakončení můžete být dalším i vy.
Autor příspěvku

Jiří Truneček

Autor

Detail autora

Odebírejte novinky emailem

Získávejte pravidelně obsah našeho blogu do své emailové schránky.

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.